4 Tl’ye .com site açma !

8
411

Merhaba Sevgili Skdeniz.com Takipçileri,Bu Makalemizde Yaklaşık 4 TL gibi küçük fiyatlara mal edebileceğimiz .com’lu bir site nasıl açılır ondan bahsedeceğiz. İsterseniz Haberi İnceleyin Hoşunuza Gideceğine Eminim

Tabi ki ucuz olan birşeyden pek birşey beklememek lazım fakat başlangıç için yine de idealdir. Site Kurmak İçin yayınlamış olduğumuz rehber niteliğindeki ”Web Site Kurma Rehberi ” adlı makalede belirtmiş olduğumuz gibi site kurmak için gerekli olan Hosting+Domain’i Toplamda 4tl ye almış olacağız.

Domain’i Alıyoruz.

Domain Almamız için bir kredi kartına ya da banka kartına sahip olmamız lazım (Paypal,İninal)Kart ile ödeme yapılmaktadır.Eğer Kartımız Hazırsa Strato‘ya Gidelim.

0.96$ An itibari ile 3.5tl civarına denk geliyor.Domainimizi Alma İşlemini tamamladığımızı farzediyorum.

Hosting’i Alıyoruz.

Domainimizi Aldık. Peki Hosting’i nerden alacağız Hosting’i ücretsiz veren Hostinger sitesinden alacağız.Hostinger‘e Girip üye oluyoruz ve mail adresimize gelen onay linkine tıklayıp hesabımızı onaylıyoruz.

Yukarıdaki Resimde İşaretli Olan sepete tıklıyoruz

Siparişi Tamamla butonuna basıyoruz.

 

Hizmet Politikasını ve gizlilik politikasını okuyup okumamak size kalmış ama ben okumadım .okuduğunuzu varsayarak kabul ediyorum kutucuğunu işaretliyoruz ve siparişi tamamla diyoruz.

 

 

Siparişimiz Ödendi.Artık Diğer İşleme Geçiyoruz.

Mavi Kutucukla İşaretlediğimiz yere Geliyoruz ve

Yeni Hesap Oluştur Diyoruz.

Mavi Kutucukta yazan Yeni Hosting Kutucuğuna Basıyoruz.

Alan Adı Türünü Alan Adı Olarak Bırakıyoruz.Alan Adını Stratodan Aldığımız domaini giriyoruz örneğin skdeniz.com gibi şifre’ye ise ftp bağlanırken yani site yönetim şifresi olacak ona göre siz belirleyiniz.

Panele Geldikten Sonra Gelişmiş Kısmından Dns Alan Editörüne geliyoruz.

Mavi Renkle Karalamış Olduğum Kısımdaki ip adresidir (2sin’de de aynı rakamlar yazmaktadır)bu ip adresi kopyalayıp

Strato’ya giriş yapıyoruz.Ardından Alan Adı Yönetimine Basıyoruz.

   Gerekli Alan adını bulup sağ kısımda bulunan yönet butonuna basıyoruz.

DNS ayarlarının sağında bulunan genişlet butonuna basıyoruz.

Ardından A kaydının yanında bulunan yönet butonuna basıyoruz.

Gelen Ekranda 2 Seçenek var strato standart ip adresi ve ip adresim butonlarından ip adresim’i seçiyoruz ve kopyalamış olduğumuz ip adresini giriyoruz.

İşlem Tamamlandı.Söz Vermiş Olduğumuz Gibi 4 Tl’ye yakın tutarda .com’lu bir siteye sahip olduk domain için ödemiş olduğumuz 0.96$ yani 3.5tl bir yıl geçerlidir yani yıllık 3.5 tl dir.hostingimizide ücretsiz hostingerden aldık.Şuanda Bir sitede deniyoruz performansını performansı ücretsiz olması nedeni ile pek iyi sayılmaz eğer isterseniz biraz ücret ödeyerek ücretli bir hosting alabilirsiniz.Aklınızda Takılan Soruları Bizlere yorum bölümünden iletmeyi unutmayınız Hoşçakalın.
8 YORUMLAR

  1. hocam çok sağoalsın kısa süre önce site açmaya karar vermiştim hesaplıyorum 90 95 tl’den aşağı çıkamıyordum 3.5 tlye domain alıp 25-30 tl arasındada bi hosting alıp 50 tl kara geçerim 🙂 skdeniz.com çok saoalsın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here