«

Herkese merhabalar. Bugün sizlere nasıl Adobe Photoshop da Güneş Efekti vericeğini anlatacağım

Güneş Efekti

İlk olarak fotoğrafımızı programımıza atıyoruz.

Adobe Photoshop Güneş Efekti 1

Ardından sağalttan “Evrensel Renk İkonları” kısmından “Degrade(Gradient)” ekliyoruz.

Adobe Photoshop Güneş Efekti 2

Akabinde Gradient ayarlarını aşağıda verdiğim şekilde değiştiriyoruz. [mks_separator style=”solid” height=”6″]

Adobe Photoshop Güneş Efekti 3

Yukarıda ki ayarları fotoğrafınıza göre değiştirebilirsiniz. Ardından “Ctrl+J” diyerek Degradeimizin kopyasını oluşturuyoruz. 2. kopyamızı “Renk Efektleri” kısmından “Ekran(Screen)” diyoruz. Ve 2. kopyamızın ölçeğini düşürüyoruz. Ardından aşağıdaki gibi bir sonuç elde edicez.

Adobe Photoshop Güneş Efekti 4

Ardından yeni bir Gradient oluşturuyoruz. Renk değiştirme bölümünden Gradient Türünü Parazit yapıyoruz. Ve aşağıda RGB bölümünü HSB olarak değiştiriyoruz. S değerindeki “Beyaz İşaretçiyi” en soldan en sağa taşıyoruz böylece siyah-beyaz renk çizgileri oluşturmuş oluyoruz. Ardından sağ alt bölümdeki “Rastgeleleştir” diyerek siyah ve beyazların oranlı olduğu bir sonuç elde etmeye çalışıyoruz.

Adobe Photoshop Güneş Efekti 5

Tamam dedikten sonra stil kısmından “Açı(Angel)”yı seçiyoruz.  Tamam demeden önce Gradientimizin ortasından sürükleyerek oluşturduğumuz beyaz Gradientlerin merkezine yerleştiriyoruz ve tamam diyerek kapatıyoruz. Ardından “Renk Efektleri” kısmından “Ekran(Screen)”ı seçiyoruz. Böylece güzel bir günışığı hüzmeleri oluşturmuş olduk. Ardından renkleri daha güzelleştirerek isterseniz “Camera Raw” kullanarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Güneş efekti

Böylece işlemimmizi kolayca tamalamış olduk. Photoshop ile ilgili makalelerin az geldiğini düşünerek bu bölüme de ağırlık verdik elimizden geldiğince sizlere daha çok ve daha kalilteli içerikler sunmaya çalışacağız.

Photoshop ile ilgili diğer makalelerimize bakmayı unutmayın.

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)

Bir Cevap Yaz

Bu yazı yoruma kapatılmıştır lütfen daha sonra tekrar deneyin veya yöneticiye başvurun.