Adobe Photoshop Güneş Efekti

9

Herkese merhabalar. Bugün sizlere nasıl Adobe Photoshop da Güneş Efekti vericeğini anlatacağım

Güneş Efekti

İlk olarak fotoğrafımızı programımıza atıyoruz.

Ardından sağalttan “Evrensel Renk İkonları” kısmından “Degrade(Gradient)” ekliyoruz.

Akabinde Gradient ayarlarını aşağıda verdiğim şekilde değiştiriyoruz. [mks_separator style=”solid” height=”6″]

Yukarıda ki ayarları fotoğrafınıza göre değiştirebilirsiniz. Ardından “Ctrl+J” diyerek Degradeimizin kopyasını oluşturuyoruz. 2. kopyamızı “Renk Efektleri” kısmından “Ekran(Screen)” diyoruz. Ve 2. kopyamızın ölçeğini düşürüyoruz. Ardından aşağıdaki gibi bir sonuç elde edicez.

Ardından yeni bir Gradient oluşturuyoruz. Renk değiştirme bölümünden Gradient Türünü Parazit yapıyoruz. Ve aşağıda RGB bölümünü HSB olarak değiştiriyoruz. S değerindeki “Beyaz İşaretçiyi” en soldan en sağa taşıyoruz böylece siyah-beyaz renk çizgileri oluşturmuş oluyoruz. Ardından sağ alt bölümdeki “Rastgeleleştir” diyerek siyah ve beyazların oranlı olduğu bir sonuç elde etmeye çalışıyoruz.

Tamam dedikten sonra stil kısmından “Açı(Angel)”yı seçiyoruz.  Tamam demeden önce Gradientimizin ortasından sürükleyerek oluşturduğumuz beyaz Gradientlerin merkezine yerleştiriyoruz ve tamam diyerek kapatıyoruz. Ardından “Renk Efektleri” kısmından “Ekran(Screen)”ı seçiyoruz. Böylece güzel bir günışığı hüzmeleri oluşturmuş olduk. Ardından renkleri daha güzelleştirerek isterseniz “Camera Raw” kullanarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Güneş efekti

Böylece işlemimmizi kolayca tamalamış olduk. Photoshop ile ilgili makalelerin az geldiğini düşünerek bu bölüme de ağırlık verdik elimizden geldiğince sizlere daha çok ve daha kalilteli içerikler sunmaya çalışacağız.

Photoshop ile ilgili diğer makalelerimize bakmayı unutmayın.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.