«

Biliyorsunuz ki Photoshop yapanların en büyük sorunlarından biri kaliteli içerik bulmak.  Bugünkü yazımda sizlere kaliteli içerik bulabileceğiniz siteleri tanıtıcağım.

İlk olarak kolayca resim bulmanızı sağlayacak sitelerden başlayalım:

Adobe Photoshop İçin Kaliteli İçerik Arama 1DeviantArt

DeviantArt bir çok tasarımcının çalışamlarını, stok fotoğraflarını, Adobe Photoshop desenleri gibi bir çok tasarım dosyası bulabileceğiniz bir site.

Bu sitede size verebileceğim bir püf nokta olarak hoşunuza giden bir resmi/fotoğrafı bulduğunuz zaman üzerine tıklayın ve biraz aşağı inerek “Browse More Like This” butonuna tıklayın. Böylece bu resim/fotoğrafa benzeyen bir çok sonuçla daha karşılaşabilirsiniz.

Pexels

Adobe Photoshop İçin Kaliteli İçerik Arama 2

DeviantArt gibi ama sadece stok fotoğraf bulabileceğiniz bir site bu. İçinde tamamen ücretsiz stok fotoğraflar bulabilirsiniz.

Diğer bir sıkıntı “Türkçe Font” bulamak:

Tasarımcı arkadaşlarımızın en büyük sıkıntılarından biride Türkçe karakter uyumlu font bulmak. Bu gerçekten bazen büyük işkence sebebi olabiliyor. Şimdi sizlere önereceğim siteler ile çok kolay bir şekilde Türkçe font bulabileceksiniz.

FontTR

 

Çok geniş bir font arşivi ulan bu sitede mutlaka işinizi yarayacak bir font bulabilirsiniz.

TürkFont

Adobe Photoshop İçin Kaliteli İçerik Arama 3FontTR kadar geniş bir arşivi olamasada FontTR’den daha derli toplu, Türkçe karakterlerin nasıl gözüktüğünü kolayca görebileceğiniz bir site. Açıkçası daha derli toplu olmasında dolayı ben burayı daha çok öneriyorum.

Yazımı okduğunuz için teşekkürler. İyi çalışmalar… 🙂

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)