Genel

After Effects’te Düşük Boyutta ve Yüksek Kalitede Render alma

Merhabalar,

After Effects’te saatlerce hatta günlerce uğraş verdikten sonra çok güzel bir proje yarattık. Artık bu projeyi video formatına dönüştürmeye, yani render almaya geldi sıra. Ancak renderi aldıktan sonra bir bakmışız Kalite istediğimiz gibi değil, ya da boyut çok büyük. 4-5 dakikalık video nasıl olurda 2-3 Gbyte boyuta sahip olur. Tüm bu problemleri aşmanız ve en iyi şekilde render alabilmeniz için bir eğitim videosu hazırladım.

İlk etapta şunu söylemek isterim. Genellikle After Effects’i yeni kullanmaya başlayanlar render işlemini “avi” formatında almaktadır. Tabi ki bu kesinlikle yanlış bir adım. Çünkü avi formatında aldığınız render mükemmel bir kalitede olmasına karşın devasa bir Boyuta sahip olacaktır. Bu yüzden ilk önemli adım kesinlikle “avi” formatında render almamaktır.

Benim sizlere tavsiyem, Media Encoder uygulamasını kullanın. Ben her zaman Media Encoder programıyla render işlemini sağlamaktayım. Aşağıda yer alan eğitim videosunda hem Media Encoder uygulamasında render almayı, hem de After Effects programının içinde render almayı anlatmaktayım. Yararlı olması dileğiyle…

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı