Güncel Haberler
Başlangıç / After Effects / After Effects’te Intro nasıl yapılır?
intro nasıl yapılır
After Effects İntro Yapımı

After Effects’te Intro nasıl yapılır?

İntro nasıl yapılır

Herkese merhabalar, bu makalemizde After effects’te İntro nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

yeni bir eğitim videosu ile tekrar buradayım. Youtube hesabınız var, videolar üretip hesabınıza yüklüyorsunuz. Peki Intro kullanıyor musunuz, ya da hangi introları kullanıyorsunuz?

Hazır şablon (template) indirip mi kullanıyorsunuz? Muhtemelen bir çok kişi öyle yapıyor. Çünkü intro kullanmanın ve edinmenin en basit yolu bu olsa gerek.

Bana sorarsanız alıntı içerik kullanmak pek hoşuma gitmez. Bence iyi bir Youtube kanalının içerikleri tamamen özgün olmalı. Kanalınızı ve videolarınız ziyaret eden kişi doğal olarak ilk başta intronuzu görecektir ve eğer intro izleyicinin hoşuna giderse o video izlenmeye devam edilir. Bu yüzden Videonuzda bulunan intronun kalitesi son derece önemlidir.

Bu yazmızda sizlere After Effects’te kendi intronuzu nasıl oluşturabilirsiniz bundan bahsedeceğim. İlk önce illustrator da hareketlendirmek istediğimiz öğeleri ayrı ayrı katmanlara ayırıp ai formatında kaydetmemiz gerekiyor. Çünkü After Effects’e import edeceğimiz dosyanın katmanları ayrı ayrı gözükmesi gerekte.

Aksi taktirde her öğeyi diğerinden bağımsız olarak hareketlendiremeyiz. After Effects’e geçtik ve Projemizi açtık. illustrator’da oluşturduğumuz projeyi After Effects‘e import ediyoruz ve tüm katmanlara tek tek hareketlendirme kazandırmak üzere ilgili keyframe değerlerini atıyoruz.

Aşağıda yer alan Video’da bahsettiğim adımları tek tek anlattım. Dilerseniz videoyu izleyip kendi intronuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Yazımı bitirmeden önce Youtuber olan arkadaşlara, daha çok yeni başlayanlara bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Özgün olursanız her zaman 1 adım öncesiniz demektir. Mesela bu yazımızda intro oluşturmaktan bahsettik. Alıntı Intro kullanmayın. Kendi intronuzu yapmayı öğrenin.

Bilmeyenler için zor gelebilir. Ama öğrenmesi imkansız değil. Hatta öğrendiğinizde “o kadar da zor değilmiş” diyeceksiniz. Kendinize çok iyi bakın, tekrar görüşmek dileğiyle 🙂

İntro Nasıl Yapılır ?

After Effects’te Intro nasıl yapılır?
4.5 (90%) 14 votes

hakkında Deniz Işık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir