«

Sevgili Skdeniz.com Takipçileri Bu Makalemizde Sizlere Alexa Rank Yükseltme ‘nin Sırlarından Bahsedeceğiz.

Alexa Global Site Sıralaması veren bir sitedir.sitenizin ziyaretçi sayısını ve diğer sitelerde site linkinizin geçmesini göz önünde bulundurarak sıralama yapmakta.

2 farklı sıralaması bulunmaktadır global yani dünya çapında ve sitenizin hangi dilde yayın veriyorsa ona göre sıralama yapmaktadır.

Alexa Rank Yükseltme 1

Alexa’nın Seach Engine Optimization Yani SEO’ya bir etkisi yoktur ancak sitenizin alexa rankı ile SEO doğru orantılıdır yani Alexa rankınız yükseldikçe SEO’Da trafik veya backlink arttığı için olumlu yönde etki gösterecektir.

 

Alexa, Yatırımcıların herhangi bir siteye reklam vermesinde uğrayacağı ilk sitedir.

 reklam satın alacağı sitenin sıralamasına trafiğine aldığı hite göre yatırım yapacaktır.

 

Peki Alexa Rank Yüksetlme Nasıl Yapılabilir Alexa Rank Yükseltme‘nin Püf Noktaları Neledir.Biraz Püf Noktalarından Bahsedeyim.

Alexa Rank Yükseltme

Alexa’nın Neleri Göz Önünde Bulundurarak Sıralama Yaptığını göz önüne alırsak hedefimize daha iyi odaklanırız diye düşünerek başlıyorum.

alexa backlinke yani diğer sitelerde sizin sitenizin linkinin geçmesine önem verir demiştik.

 

Alexa Rank Yükseltme 2

Alexa Rank Yükseltme 3Alexa Rank Yükseltme 5Kuşunuzu Öttürün!

kısacası Alexa Rank Yükseltme için twitter bulunmaz bir nimet denilebilir.günde 3-4 tweetinizde sitenizin linkini buldurmanız yetecektir zaten sıralamanızı istediğiniz seviyeye getirdiğinde paylaşmanıza gerek kalmayacak.

Alexa Rank Yükseltme 6

yine de sıralamanızı koruyabilmeniz için arada bir tweet atmanızda fayda olabilir.aşağıdaki resimde twitter’den siteme bugün ki gelen kişi sayısı backlink haricinde siteme hit de kazandırdığının göstergesidir.

 

twitter’in dışında kullanabileceğiniz bir sosyal medya da tumblr olacaktır.

tumblr’ı kullanmadığım için faydasını görmedim ama ekip arkadaşlarımın tecrübesine güvenerek söyleyebilirim.

tumblr’da alexa rank yükseltmenize yardımcı olan bir sosyal medya adresidir aklınızın bir köşesinde bulunsun diyeyim.

 

bu iki sosyal medya adresinden başka eğer bir forum kullanıcısıysanız forum’da profil bilgilerinize girip imzanızı sitenizin linkini koyarsanız açtığınız konular yaptığınız yorumlar boyunca sitenize backlink katacaktır.

buda Alexa Rank Yükseltme konusunda size yardımcı olacaktır.

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)