Wordpress dersleri

Author yazısını değiştirme

Wordpress Admin paneline duyuru ekleme
Yazan : Deniz Işık

Merhabalar, bu makalemizde wordpress’te default olarak gelen Author yazısını değiştirme işleminin nasıl yapıldığını siz değerli okurlarımıza anlatacağız

WordPress’te yazdığınız yazıların altında veya eklediğiniz sayfalarda belkide temanızın fonkisyonuna göre heran heryerde karşınıza çıkan author kalıcı bağlantısını değiştirmek isteyebilirsiniz.

bunun için bir satırlık kod işimizi görmeye yeterlidir. sonrasında author yazısını düzeltme işleminin başarılı bir şekilde değiştiğini görmüş olacaksınız.

Author yazısını değiştirme

Author yazısını değiştirme

ilk olarak kullandığınız tema dosyasının içerisinde bulunan functions.php dosyasını bir metin editörlü ile açın ve aşağıdaki kodları ekleyin.

 

 &lt;--- &nbsp;yetkili yazan kısmı kendinize göre düzenleyebilirsiniz ---&gt;</span>

<span style="font-family: arial, helvetica, sans-serif;" data-mce-style="font-family: arial, helvetica, sans-serif;"><span class="crayon-e">add_filter</span><span class="crayon-sy">(</span><span class="crayon-s">'init'</span><span class="crayon-sy">,</span> <span class="crayon-e">create_function</span><span class="crayon-sy">(</span><span class="crayon-s">'$a'</span><span class="crayon-sy">,</span> <span class="crayon-s">'global $wp_rewrite; $wp_rewrite-&gt;author_base = "uye"; $wp_rewrite-&gt;flush_rules();'</span><span class="crayon-sy">)</span><span class="crayon-sy">)</span><span class="crayon-sy">; 

 

Kodları ekledikten sonra dosyayı kaydetmeniz yeterlidir. Bu makalemizde sizlere author yazısını düzeltme işlemini nasıl yapılacağını göstermiş olduk. Umarım makalelerimizden memnun kalıyorsunuzdur bunu belirtmek için aşağıdaki oylama sistemini kullanırsanız veya yorum bölümünden belirtirseniz sevinirim. Bu arada wordpress hakkında diğer makalelerimize bakmayı unutmayın kategori linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Deniz Işık

Bizi Google'da Bulun ! Google+

Yorum Yap

2 Yorum yapıldı

  • Bu yöntemin doğruluğu temadan temaya değişiyor. Bazı kısımlarda yazar adına tıklayınca author yazarken bazı kısımlarda ‘yazar’ yazması muhtemel. Ayrıca her ikisinin aktif olmaması adına da güncellemeler yapılmalı.