«

En İyi Video Düzenleme Programları Piyasada kullanabileceğiniz bir çok video düzenleme programı varken sizler için en iyilerini derledik.

En İyi Video Düzenleme Programları

1. Adobe Premiere Pro

Video düzenleme denince akla ilk gelen programlardan biri Adobe Premiere Pro’dur. Bu programın onlarca özelliği olmasına rağmen diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kullanıcı dostu ve kolay bir arayüze sahip olması. Ancak bu programın son sürümlerini kullanmak istediğinizde daha güncel bir makineye ihtiyaç duyabilirsiniz. En büyük özelliklerinden biride diğer Adobe programları ile çok uyumlu çalışabiliyor. Bir Adobe programı kullanmaya başlarsınız diğerlerini de kullanmak istiyeceksiniz.

En İyi Video Düzenleme Programları

Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows, macOS
Desteklenen Giriş Formatları:  MP4, MPEG, MPE, MPG (MPEG-1, MPEG-2), M2V (DVD-compliant MPEG-2), MTS (avchd), MOV, FLV, AVI
Desteklenen Çıkış Formatları: H.264: AAC, 3GP, MP4, M4V, HEVC (H.265), MPEG-2 ve MPEG-4, diğer benzerleri
Ücreti: $19.99/aylık (Yıllık olarak alınabilir)

2. Final Cut Pro X

Eğer bir Mac kullanıcısıysanız başka hiç bir program satın almanıza gerek yok. Hiç düşünmeden Final Cut Pro X kullanabilirsiniz. Apple MacOS için kendi geliştirdiği işletim sistemiyle tamamen uyumlu olan bu program şüphesiz piyasadaki en iyi programlardan biridir. Başka bir video düzenleme programını biliyorsanız bu programa kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Apple’ın diğer programlarında olduğu gibi oldukça donanımlarla uygun olan bu programı rahatça kullanabilirsiniz.

En İyi Video Düzenleme Programları

Desteklenen Platformlar: macOS
Desteklenen Giriş Formatları: H.264, Apple Animasyon codeci, Apple ProRes (bütün versiyonlar), AVHCD, DVCAM, DVCPRO, ve fazlası
Desteklenen Çıkış Formaltları: Apple Pro-res, H.264, HDV, MPEG, ve HDV benzer diğerleri
Ücreti: $299.99

3. Avid Media Composer

İlk kez bir video düzenleme programı kullanacaksanız bu programı sizlere önermiyorum. Çünkü bu program genellikle haber kanalları, şirketler gibi hızlıca düzenleme yapıp yollamanız gereken işlerde kullanılabilir. Arayüzü tamamen profesyonellik istediği için herkes kolayca alışamaz. Daha öne bu programın adını duymamanız çok normal. Çünkü bu program çok profesyonel kişilerce büyük projelerde kullanılıyor. Örneğin Guardians of the Galaxy vol.2, The Martian, Baby Driver gibi. Ayrıca çoğu TV şovu ve programları yine bu program ile düzenleniyor.

En İyi Video Düzenleme Programları

Desteklenen Platformlar: Windows, macOS
Desteklenen Giriş Formatları: MPEG, DV, DVPRO, H.264, XDCAM, MPEG-4, AVCHD, ve fazlası
Desteklenen Çıkış Formatları: MPEG, DV, DVPRO, H.264, AVC, AVC-Intra, MP4, ve fazlası
Ücreti: (Ücretsiz, $49.99/aylık)

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Video Düzenleme Programları

1. iMovie

Yeni başlayanlar için en iyi ve en kullanışlı program kesinlikle iMovie’dir. Video düzenleme yeni başlıyorsanız ve bir Mac sahibiyseniz kesinlikle bu programı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Apple’ın en iyi programlarından biridir. Bu programı çok iyi bi şekilde öğrendikten sonra Final Cut Pro X’e pek yabancılık çekmeyeceğinize eminim.En İyi Video Düzenleme Programları

Desteklenen Platformlar: macOS
Desteklenen Giriş Formatları: DV, HDV, AVCHD, Apple Intermediate Codec, Apple Animation Codec, Motion JPEG/A, iFrame, h.264, ama hepsi bu değil, MP4, MOV varyasyonları.
Desteklenen Çıkış Formatları: H.264, HDV, Apple Pixlet Video, Apple VC H.263, MPEG, ve HDV diğer benzerleri
Ücreti: (Ücretsiz)

2. Adobe Premiere Elements

Eğer Windows kullanıcısı iseniz kesinlikle bu programa bakmalısınız. Çünkü Adobe Premiere Pro’ya geçişte oldukça kullanıcı dostu, kolay ve basit bir program. Fiyatı diğer daha iyi programlardan daha pahalı olması sebebiyle pek iç açıcı değil. Bu programı bu büyük parayı vermektense diğer bir video düzenleme programı olan Shotcut’ı kullanmanızı tavsiye ederim.

En İyi Video Düzenleme Programları

Desteklenen Platformlar: macOS, Windows
Desteklenen Giriş Formatları: H.264 (.mp4, .m4v), H.264-encoded QuickTime (.mov, .mp4, .m4v), MPEG-1 (.mpeg), MPEG-2 (.m2v, .mpg) ve diğerleri.
Desteklenen Çıkış Formatları: H.264 (.mp4), H.264-encoded QuickTime (.mov, .mp4),MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ve diğerleri.
Ücreti: ($99.99)

Youtube İçerik Üreticileri İçin En İyi Video Düzenleme Programları

1. Shotcut

Eğer video düzenlemeye yeni başladıysanız ve kendi çapınızda bir şeyler yapmayı planlıyorsanız çok basit ve kullanıcı dostlu arayüzüne sahip Shotcut’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca tamamen açık kaynak kodlu olması sebebiyle bu programı geliştirebilirsiniz. Daha profesyonel olan Premiere Pro ve Final Cut’a alışmak içinde kullanabilirsiniz. Ayrıca 3 büyük platformda(Windows, MacOS, Linux) da kullanabileceğiniz için çok avantajlı.

En İyi Video Düzenleme Programları

Desteklenen Platformlar: Windows, macOS, ve Linux
Desteklenen Giriş Platformları: FFmpeg tabanlı olduğundan bir çok video fomatını destekler
Desteklenen Çıkış Formatları: H.264, WebM, ProRes, MPEG-2, ve diğerleri
Ücreti: (Ücretsiz)

2. Hit Film Express

Tamamen ücretsiz olan bir profesyonel video düzenleme programı. Zamanınız bolsa ve yeni bir video düzenleme programında tecrübe kazanmak isterseniz Hit Film Express sizin için uygundur. Kendisini diğer video düzenleme programlarından ayıran en büyük özelliği 180’den fazla görsel efekte sahip olmasıdır. Başka bir programa ihtiyaç duymadan basit görsel efektleri bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz.

En İyi Video Düzenleme Programları

Desteklenen Platformlar: Windows, macOS
Desteklenen Giriş Formatları: MP4, H.264, AVCHD, QuickTime Import, AVI, M2T, M2TS, MTS, MXF (DVCPro HD), DV, HDV, ve WMV benzer diğerleri.
Supported Output Formats: MP4, H.264 benzer diğerleri
Ücreti: (Ücretsiz – Ekstra özellikleri isterseniz $349)

 

bu makalemizde sizler için En İyi Video Düzenleme Programları‘nı derledik. en iyi slayt yapma programları isimli makalemize göz atmak isterseniz geçerli bağlantıyı kullanabilirsiniz. umarım makalemizi beğenmişsinizdir. Aklınızda takılan sorular için yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)