Photoshop Dosyaları

En iyi yazı tipleri

En iyi yazı tipleri
Yazan : Deniz Işık

Merhaba, Sizler için beğendiğim En iyi yazı tipleri sıralamasında En iyi 10 Yazı tipini derledim. Yazı tipleri ile birlikte aşağıda vereceğim linkten fontları indirebilirsiniz.

En iyi yazı tipleri

BEBAS NEUE

En iyi yazı tipleri -1

Bir çok grafik tasarımcı’nın kullanımına şahit olduğum bir yazı tipi BEBAS NEU sıralamanın en başında yer alıyor.

Neoteric

Biraz daha zarif bir font olan Neoteric, Flat yani sade tasarım severler için güzel bir seçim olacaktır.

Nova

En iyi yazı tipleri

Nova isimli font Dinamik bir görünüm sağlar, Tasarımlarınızı dinamikleştirmek istediğinizde ilk olarak Font’u doğru seçmelisiniz. Nova tam size göre

Cafe&Brewery

En iyi yazı tipleri

Cafe&Brewery teması duyduğunuzu pek düşünmediğim fontlardan birisidir güzel şık duracak bir fontdur zevkinize bağlı olarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Tommy Hilfiger Af

En iyi yazı tipleri

Hijrnotes 

Eğer tasarımlarınızda imza için bir font arıyorsanız kesinlikle Hijrnotes adlı fontu denemelisiniz. bu fontu kendim bireysel olarak imza için kullanıyorum bu sebeple En iyi yazı tipleri listesine ekledim. 

Overpass

Oldukça güzel bir font. Tasarımcılar tarafından pek kullanılan bir font Overpass

DIN PRO

Yine oldukça şık bir font. Liste’nin 8. sırasında olmasına aldanmayın. DIN PRO adamdır 🙂

Montserrat

Flat tasarımda vazgeçilmezlerimden gayet güzel bir font Montserrat Listenin 9. sırasında Yer alıyor.

 

Lato

 

Zevkinize göre her türlü çalışmalarınızda kullanabileceğiniz güzel bir font daha listenin 10. sırasında Lato Yer alıyor.

Coolvetica

Grafik tasarım alanında kendini kanıtlamış kişilerden birisi bu fontu önerdi inceledim gerçektende güzel bir font Liste’nin 11. Sırasında Coolvetica yer alıyor. 

Helvetica

Çok iyi bir font Helvetica. Neden sona bıraktın derseniz çoğu kişinin bildiği bir fontu ilk sıraya koymak istemedim.Listenin 12. sırasında yer alan bu font Grafiker arkadaşların pek kullandığı bir font’tur.

Buradan  En iyi  yazı tipleri’ni indirebilirsiniz. Gelen ekranda güvenlik şifresi:skdeniz.com’dur iyi günlerde kullanmanız dilekleriyle.

Bu makalemizde sizler için 12 adet En iyi yazı tipleri derlemesi yaptık umarım En iyi fontları yerleştirebilmişizdir. Bu fontlar’ın derlenmesinde Sevgili Siber Grup üyelerine selam olsun.

 

Yazar hakkında

Deniz Işık

Bizi Google'da Bulun ! Google+

Yorum Yap

5 Yorum yapıldı