Pazarlama

İndex Nedir?

İndex Nedir? aslında bir çok kişinin merak ettiği bu soru  genel olarak SEO’ya yeni başlayanlar için ya da webmasterlar tarafından sık sık sorulan bir soru haline geldi. Skdeniz.com olarak biz de İndex Nedir? Bundan bahsettik.

İndex Nedir?

İndex Nedir? Arama motoru botlarının sitenizi crawl etmesi ile arama sonuçlarında göstermesine denmektedir. Sitenin indexlenebilmesi için indexe açık hale gelmesi gerekmetkedir. Noindex ile işaretlenmiş sayfalar indexlenmez. Ayrıca İndex durumunuzu kontrol etmek isterseniz yazının devamını mutlaka okumalısınız. Bu makale İndex Nedir? %100 oranında açıklamaktadır.

İlginizi çekebilir: https://support.google.com/blogger/answer/41373?hl=tr

İndex Sayımı Nasıl Bulabilirim? İndex sayınızı kontrol etmek için site:skdeniz.com skdeniz.com yerine kendi sitenizi eklemelisiniz.

İndex Sayısı Nasıl Bulunur?

Sitenize ait index sayısı SEO için oldukça önemlidir. Eksik index ya da fazla index sayısı sitenizi olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

İndex Neden Önemlidir?

Google İndex sayınız organik aranmalardan trafik elde etmenizi sağlar. Optimize edilmiş indexler beraberinde yüksek trafiği getirmektedir.

Sitemin İndex Almasını Nasıl Sağlayabilirim?

Sitenizin index alması için ilk önce noindex yani indexe kapalı durumda olmamalıdır. İndex kabul ettiğinden emin olduktan sonra Search Console kaydı oluşturup Google Gibi Getir yapmalısınız.

Google Botları Sitemi En son ne zaman ziyaret etmiş?

Gelen bot ziyaretçilerin en son ne zaman ve hangi sayfayı taradığını log dosyanızdan kontrol edebilirsiniz.

Google botları ile ilgili hazırladığım “Google Botları Sitemi En son ne zaman ziyaret etmiş?” makalesine aşağıdaki kartlardan ulaşabilirsiniz.

 

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün