İnternet Bağlantısı Yok Sorunu | Laptoplarda Sık Sık İnternet Kesintisi

İnternet Bağlantısı Yok sorunu alanlar makalemize hoş geldiniz. Bu makalemizde özellikle laptoplarda karşımıza çıkan, internetiniz olduğu halde internet tarayıcınızda sürekli ” İnternet Bağlantısı Yok ” hatası çıkanlar için yazıyoruz.

İnternette surf yaparken, dizilerinizin yeni bölümlerini izlerken bir anda internet bağlantısı yok hatası alabilirsiniz. Aslında internet bağlantı probleminin birçok nedeni olabilir.

Tüm sorunları ele almak ve tüm ihtimalleri değerlendirmek zor olduğundan daha çok laptoplarda karşımıza çıkan sorun için çözümleri sıralayacağız.

Sorunumuzun çözümü aslında çok basit. Yanlızca bir program kullanarak çözebiliriz. Sorunumuzun çözümüne gelmeden önce sorunun neden kaynaklandığından söyleyelim. Laptop kullanan kulanıcılar “Wi-fi” kullanarak modeme bağlanıyor. Eğer siz ethernet kablosu ile bağlanıyorsanız sorunuzun çözümü makalemizde olmayabilir :). Evet laptop kullanan kullanıcıların sorunu “Ağ Bağdaştırıcıları” driverlarının güncel olmaması.

Pekii “Ağ Bağdaştırıcılar” Driverı Nasıl Güncellenir?

Driverları bir çok program ile güncelleyebilirsiniz. Bizim tavsiye ettiğim program bir çoğunuzunda kullandığı “Driver Boooster” isimli program. Programınızı indirme linki aşağıda vericeğiz. Programımızı kurduktan sonra karşımıza böyle bir ekran geliyor.

İnternet Bağlantısı Yok Sorunu | Laptoplarda Sık Sık İnternet Kesintisi 1

“Tara” yazan butona bastığımızda, program tüm driverlarınızı tarıyacak ve güncel olmayanları sıralayacaktır.

İnternet Bağlantısı Yok Sorunu | Laptoplarda Sık Sık İnternet Kesintisi 2

evet görüdğünüz gibi eski driverları buldu. Sağ üsteki “Şimdi Güncelle” butonuna basarsanız kısa süre içinde driverların güncel paketini indirip, yükleyecektir.

Evet, bu işlemleri yaptıktan sonra İnternet Bağlantısı Yok sorunuz çözülecektir. Eğer aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorum bölümünden sorabilir, “mail@utkuyunus.net”, “destek@utkuyunus.net” veya “utku@skdeniz.com” mail adreslerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Bir sonraki makalede görüşmek üzere hoşçakalın…

Driver Booster İndirme Linki: https://goo.gl/g6YXOd