Linux Vps Satın Al

Linux Vps

Bu makalemizde ucuz vps, ücretsiz vps ve hızlı vps server paketlerini nasıl satın alabileceğinizi göstermiş olacağım

Vps Nedir?

Virtual Private Server'in kısaltılmış halidir. Sanal Özel sunucular anlamına gelir. Bu serverler genellikle yüksek ziyaretçi alan web siteleri tarafından tercih edilir.

Linux vps server

Linux vps server adından da anlaşılacağı gibi linux tabanlı sanal sunuculardır. Linux işletim sistemi, web sitelerinin mimarisinde en çok tercih edilen işletim sistemi olmayı başarmıştır. Zira Windows'a göre çok daha stabil ve daha az yer kaplayan bir işletim sistemidir.

Linux Server'lar, paylaşımlı hostinglere göre daha fazla kaynak tüketimi yapabilme hakkına sahip olabiliyorlar. Şu şekilde düşünebilirsiniz ki, size ait olan bir sunucu var ve yalnızca sizin siteleriniz barınıyor.

Bir reseller ya da wordpress hosting  ortalama olarak %25 CPU kullanımı ile sınırlandırılırken, size ait olan vps'den yalnızca siz sorumlusunuz. Kısacası VPS ile limitleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Ucuz vps satın al

Halen çalışmalarına devam ettiğim (25.03.2019) hosting firmaları ile indirim kampanyası etkinliğim de bazı hosting firmaların desteği ile belirli oranlarda çeşitli ürünler de indirim sağlanabiliyor.

Bunun dışında bazı hosting firmaları, hosting paketleri haricinde cömertliğini konuşturarak vps ve vds paketlerinde de belirli oranlarda indirim sağlayabileceklerini söyleyip, beni çok müteşekkür ettiler. Kendilerine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizde Hosting Kuponu ile ucuz vps satın alabilirsiniz. Belirli firmalarda bu kampanya geçerli olsa da biz hiçbir zaman iş etiğine sahip olmayan, işgüzar firmalar ile anlaşma sağlamayız. Bu nedenle alırken güvenerek satın alabilirsiniz.

Kendime ait olan quizov.com  projesinde de bir vps kullanıyorum. Cyberpanel ve 1 Gb ram ile oldukça güzel iş çıkardıklarını söylemeliyim.

Vps hangi hosting firmasında diye soracak olursanız, değerli çalışma ortağımız Nosspeed.com  Aşağıda görselde olduğu bazı ucuz vps paket fiyatları mevcut. Size uygun bir paketi seçip satın alabilirsiniz.

Üstelik kurulum ve sonrasında sağladıkları destek gerçekten harika. Gelişmekte olan ama hala açıklarıyla mücadele ettiğim Cyberpanel ile ilgili en ufak bir problem de anında yardımcı oluyorlar.

Linux Vps

Ücretsiz (FREE) Vps Al

Ücretsiz olarak vps alabilmek mümkün müdür? Evet mümkündür. R10.net gibi bir çok hosting firmasının bulunduğu forumlarda ayda onlarca çekiliş yapılıyor. Bu çekilişler de ödüller genelde hosting, vps, dedicated sunucu, domain v.s v.s oluyor.

Eğer R10.net gibi forumlara üye iseniz bu etkinlikleri takip edip yararlanabilirsiniz. Fakat diyelim ki çekilişi kazanamadınız illa ki bedava vps almak için çekilişe mi katılacaksınız? Hayır tabi ki…

Google Cloud ile Google'ın bir yıl boyunca ücretsiz olarak verdiği krediyi kullanarak yüksek performanslı vps'e sahip olabilirsiniz. Türkiye'de aylık 200 250 lira kullanım bedeli olan vps'leri bir yıl boyunca hiç ücret ödemenden kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde sizler için linux vps nasıl alınır? linux vps nedir? gibi konuların incelemesini yaptık. Eğer sizde bir vps ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka yazımızı göz önünde bulundurun.