Logo Tasarımı Nedir? Neden Logo Yaptırmalıyım?

Logo tasarımı, ticarette rekabet şartlarının belirlenmesiyle başlayan süreçlerden beri, firmaların mal veya hizmetlerini, tüketicinin akılda tutabilmek amacıyla uyguladıkları bir tanıtım yöntemidir. Belki de profesyonel reklam tasarımcılarının bugüne kadar yaptıkları çalışmalar içindeki en büyük buluş bile denilebilir. Çünkü insanların bir olayı tam olarak benimseyebilmesi için, görsel olarak duyumsaması gereklidir. Yapılan klinik araştırmalara göre, öğrenme ve hafızada tutma olgusunu oluşturan en etkili duyu organı gözdür. Görme duyusu tüm duyu organları içinde %75 oranında etkili olmaktadır.

Logo Tasarımı Nedir? Neden Logo Yaptırmalıyım? 1

Ticari faaliyet gösteren firmaların hedef kitlesine en kısa sürede ulaşmasını sağlayan ve firma hakkındaki ilk algıyı yaratan logo tasarımları olmaktadır. Üretilen hizmet ya da ürünü diğer emsal ürünlerden farklılaştırmak, kurumun ana karakterini ortaya çıkarabilmek ve toplum önünde bilinir kılmak amacıyla yapılan grafik tasarım ile kurumsal logo tasarımı, dünyada birçok örnekte bunu ispatlamıştır. Örneğin dünyanın neresine giderseniz gidin Coca Cola yazısı bulunan ürünü hemen tanıyarak, diğer ürünler arasından seçerek tercih edebilirsiniz. Bu yüzden Logo tasarımı, marka ile kullanıcıyı bütünleştiren ve tanınır kılan en etkili tanıtım aracıdır.

Neden Logo Tasarımı Yaptırmalıyım?

Neden logo tasarımı yaptırmalıyım sorusunun cevabı aslında çok basit. Çünkü ticari rekabet ortamında markanızı ve hizmetlerinizi kalıcı kılmak için bu mutlaka dikkat etmeniz gereken bir kriter ve firmanızı öne çıkartacaktır. Günümüzde aynı sektörde faaliyet gösteren onlarca firma var ve hepsi bir kurumsal kimlikle tüketicinin karşısına çıkıyor. Benim malım çok iyi veya en iyi ürün bende şeklindeki söylemler günümüzde en küçük bir etkiye sahip değil. İnsan beyni çok karmaşık bir yapıya sahip olmasına rağmen, milyonlarca veriyi saklayabilen ve ikinci kez gördüğünde, güvene dair işaretler oluşturan bir mekanizmadır. İnsanların hatırladığı firmalar arasında olabilmek için logo tasarımı olmazsa olmaz bir zorunluluktur.

Logo Tasarım Yaptırmanın Bizim İçin Artıları

  • Logo tasarımına gerekli önemi veren firmalar, şirketleri ile ilgili en küçük bir detayda bile logolarını kullanarak bir bütünlük oluşturuyor.
  • Bütünlük kullanıcının sizi diğer firmalardan daha ayrı bir gözle değerlendirmesine neden oluyor.
  • Kısa bir süre olmasına rağmen yaptırdığımız kurumsal logo çalışmalarından aldığımız tepkiler, ne kadar doğru bir çalışma yaptığımızı bize çok açık bir şekilde gösterdi.
  • Profesyonel tasarımcılar tarafından yapılan şirket logomuz üzerinde yapılan çalışmalar, umduğumuzdan daha ciddi çalışma safhalarına sahip.

Firmamızın hedef kitlesi, vermek istediğimiz mesaj, ürünün pazarlamasına yönelik düşüncelerimiz tasarımcılar tarafından dikkatle değerlendirilerek bir ön çalışma yapılıyor. Daha sonra sadece sizin kurumunuza özgün olmak üzere, firma renkleriniz üzerinden ve kurumunuzu imgeleyecek harf grupları oluşturuluyor. Farklı algılara açık olacak çeşitli tasarımlar üretiliyor ve sonuç olarak kendinizi ve firmanızı ticaret dünyasında betimleyecek bir logo oluşturuluyor. Oldukça titiz yürütülen bir çalışmanın sonucunda, en kısa sürede piyasadan ve hedef kitlenizden olumlu tepkiler alıyorsunuz. Etkileyici bir logo tasarımına sahip olmak, büyük paralar harcayarak yapacağınız geleneksel reklam çalışmalarına oranla daha büyük etkiye sahip olacaktır.

Logo Tasarımı Nedir? Neden Logo Yaptırmalıyım? 2
logotasarimajansi.com

Sponsor Firma: Logo Tasarım Ajansı
Sponsor URL : https://www.logotasarimajansi.com