Niche Site Nasıl Açılır ?

6

Herkese Merhaba, Bu Makalemizde Niche Site Nasıl açılır  bundan bahsedeceğim. Bu makale sonunda İnternetten Para kazanma sanatını Niş site ile öğrenmiş olacaksınız.

Makalemize Geçmeden Önce kısa bir süpriz açıklamasında bulunayım. Skdeniz.com takipçilerine özel seçeceğiniz 3 rakibinizin Trafik Analizi elinizde. Rakip Analizi Nasıl yapılır bilmiyorsanız Rakip Analizi Nasıl yapılır  bağlantısını ziyaret edin.

Trafik Analizlerini En geç 1 Hafta içinde Mail Adresinize Göndermiş olacağım 🙂 Yorum bölümünden mail adresini ekleyip bir yorum yazmanız yeterlidir 🙂 Şimdi Gelin Biraz Para Kazanalım !

Niche Site nedir ?

Niche ya da okunuşuyla Niş siteler rekabetin az olduğu hatta hiç olmadığı ancak tıklama başı maaliyetin yüksek olduğu kelimelerdir.

Niche Site açmak

Niche site açmak, size para kazandıracağı gibi internette sadece para kazanmak için iş yapanlar içinde zaman kazandıracaktır. Çünkü normal bir blogun 1 ayda elde edemeceği kazançları belki de bir günde kazanabilirsiniz 🙂

Türkçe Mi Yabancı Mı ?

Bu sorunun cevabı Tabi ki Yabancı (İngilizce, Almanca …)  Çünkü kimse kimseyi kandırmasın ki para yabancılarda. Tabi birazda bu bizim için avantaj, zira ülkemizde döviz kazandırarak faydalı birşeyler yapmış olabiliriz ülkemiz adına.

Niche Kelime Bulma

Niche kelime bulmak için sizlere güzel bir araç taktim edeyim. neilpatel.com/ubersuggest/ Bu araç bizim çok işimize yarayacak çok …

Bu araç ne işe yarar;

  1. Aylık Aranma Hacmini verir
  2. Lokasyona Göre Filtreler
  3. Tıklama başı kazanç gösterir
  4. Seo rekabet zorluğu hakkında bilgi verir
  5. Kaç adet reklam verdiğini gösterir

Amerika Lokasyon Resmi Dil olan İngilizce olarak ayarladım, sonrasında Optimizasyon kelimesinin ingilizcesi Optimization kelimesinin analizini yapmak üzere Search Butonuna bastım.

Search Volume: Aylık olarak Google’da Ne kadar arandığına ait veriler.

Seo Dıffıculty: Rekabet Zorluğu

Paid Diffıculty: Reklam Veren Sayısı

Cost Per Click: Tıklama başı verilen para

Nelere Dikkat Etmeliyim ?

  • Aranma hacminin çok olmaması iyi olabilir mümkünse Aylık 5 Bin aranma hacmini pek aşmamalıdır
  • Seo Zorluğu 15’in üzerine çıkmaması işiniizi kolaylaştırır.
  • Reklam veren sayısı 1-2 olan kelimelerden kaçının. 10 ve sonrası idealdir.
  • Tıklama başı kazancınızın en üstte tutun ama yukarıdaki 3 maddeye dikkat ederek 

Alan Adını neye göre almalıyım ?

Niche sitelerin mantığı anahtar kelimelerin domain olmasıdır. bu nedenle anahtar kelime domain seçilmelidir. Örneğin Köpek Sağlığı ile ilgili bir niş site kuracağız dileyim (İngilizce)

doghealty. com

gibi. Direkt Anahtar kelime bir domain kapabilirsek çok iyi olur.

Hangi Hosting Firması ?

Hosting Lokasyonu diğer önemli bir konu. Hız bir Seo Kriteri olduğu için sıralamada yer alan siteleri sollamak için hızlı bir hosting seçmemiz gerekebilir. Amerika’ya hitap eden bir site olacağı için Amerika Lokasyonlu bir host firması tercih etmelisiniz.

Hostgator:

HOSTGATOR7994 kupon kodu ile ilk ay 1 Cent’e hosting alabilirsiniz. Sonrasında en ucuz paket ücretini ödeyebilirisiniz. ABD Lokasyon hızlı ve kaliteli bir hosting servisidir.

Bluehost:

ABD Lokasyon Hostingleri mevcut. Ayda 3.95 dolar’a güncel dolar kuru ile 25₺ civarlarında bir ücret ödeyerek WordPress Hosting sahibi olabilirsiniz.

Godaddy:

ABD Lokasyon hostingleri mevcut. Güvenilir bir çok kişinin bildiği Türkiye kolunun bulunduğu bir servisdir.

İçerik Oluşturma

Yabancı Dil Konusunda problemleriniz var ise küçük bir yatırım yaparak güzel ingilizce yazılar alabilirsiniz.

Adsense

Bir adsense hesabınızı Web sitenize bağlayın. Sonrasında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.