«

Otomatik Ses Senkronu nasıl yapabileceğinizi bu makalemizde sizlere bahsedicez. Adobe Premiere’de kaldığımız yerden devam! 

Otomatik Ses Senkronu Nasıl Yapılır? 1

Makalemize geçmeden önce ufak bir uyarı, Bu özellik CC ve üst sürümlerde çalışmaktadır. İkinci bir uyarı, makalemizde bulunan fotoğraflar Video Montaj YouTube kanalından alınmıştır.

 

Otomatik  Ses Senkronu

Otomatik Ses Senkronu için öncelikle programımızı açıyoruz. Videolarımızı ve ses dosyamızı programıza aktardıktan sonra “Project” penceresinden video ve sesimizi seçiyoruz (İki objeyi seçmek için “alt gr” tuşuna basarak seçebilirsiniz). Video ve sesimizi seçtikten sonra sağ tıklayıp “Merge Clip..” e tıklıyoruz. ( fotoğraf .1)

Premiere Otomatik Ses Senkronu

(fotoğraf .1)

Merge Clip..” e tıkladıktan sonra, açılan pencerede (fotoğraf .2) Point kısmından “Audio” a tıklıyoruz. 

Videomuzdaki sesin silinip sadece ek olarak eklediğimiz sesin duyulmasını isterseniz “Remove Audio From AV Clip”e tıklayabilirsiniz. Bizim tercihimizde bu yönde..

Premiere Otomatik Ses Senkronu

(fotoğraf.2)

Biraz bekledikten sonra “video+ses ismi- MERGED” isimli düzenlememiz “Project” kısmında geliyor. Bu işlemden sonra ses senkronu tamamlanmış oluyor.

Son olarak sürükleyip, “Sequence” kısmına bırakıyoruz. (fotoğraf .3)

Premiere Otomatik Ses Senkronu

(fotoğraf .3)

Bu işlemlerden sonra programımız video ve sesimizi Otomatik Olarak Senkronize olmuş oluyor. Dilerseniz makalenin videolu anlatımını Video Montaj kanalından dineyebilirsiniz. Video makalenin alt kısmında bulabilirsiniz.

Bu özellik sayesinden büyük bir yükten kurtulmuş oluyoruz. Aklınızda takılan soruları aşağıya yorum yazabilirsiniz yada “mail@utkuyunus.net” mail adresiyle benimle iletişime geçebilirsiniz. Bir sonraki makalede görüşmek üzere hoşçakalın…

Video Linki: Otomotik ses senkronu – Adobe premiere pro dersleri

 

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)