«

Photoshop diyince akla hemen fotoğrafınızdaki arkaplanı değiştirerek kendinizi farklı bir mekandaymış gibi gösterme gibi hileler gelir. verceğim iki farklı teknik sayesinde fotoğrafınızın arkaplanını silerek istediğiniz arkaplanı getirip fotoğrafın havasını hemen değiştirebileceksiniz.

Adobe Photoshop programında grafik tasarımı teknikleriyle arkaplan temizlemek için tercih edebileceğiniz bir kaç yol mevcuttur. bu yazıda 2 farklı kolay yöntemden bahsedeceğim.

Yöntem 1 : Hızlı Seçim Aracı İle Arkaplanı Silme

Adım 1 : Adobe Photoshop’u açtıktan sonra arkaplanını silmek istediğiniz resimi bir çalışma dosyasında açın.

Adım 2 : arayüzün sol tarafınıdaki araçlar kısmından “Hızlı Seçim Aracını seçiyorsunuz. (Klavyeden W Kısayolunu kullanabilirsiniz.)

Photoshop Arkaplanı Silme 1

Adım 3 : bu adımda, objeniz veya resimdeki şahsın üzerine tıklayarak etrafında oluşan çizgileri tam kişinin çevresinde oluşmasını sağlayın.

Photoshop Arkaplanı Silme 2

Uyarı : Eğer objeniz veya çevresiniz temizlemek istediğiniz kişi resimde küçük duruyorsa, panelin üst kısmından seçim aracının boyutunu düşürün. daha rahat seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Photoshop Arkaplanı Silme 3

Adım 4 : son adım olarakta seçimi istediğiniz gibi yaptıktan sonra mouse imlecini seçtiğiniz objenin üstüne getirdikten sonra sağ tık > kopyalanamayan katman seçeneğini seçin.

Photoshop Arkaplanı Silme 4

Adım 5 : sonra sağ kısımnda katmanlarda bir katman daha oluşacaktır. alttaki katmanı silin üstteki katman sizin arkaplansız katmanınızdır.

Photoshop Arkaplanı Silme 5

Yöntem 2 : Fırça Aracı ile Zor Objeleri Temizleme

Bu yöntem sayesinde photoshop üzerindeki araçların istediğiniz gibi etrafını temizleyemediği objeleri siz kendiniz temizleyeceksiniz.

Adım 1 : Etrafını temizlemek istediğiniz resimi photoshop üzerinde bir çalışma dosyasında açınız.

Adım 2 : Katmanlar bölümünün en altında kamera ikonuna benzeyen “Katman Maskesi Ekle” aracını seçiyorsunuz. bu sayede resmin üzerinde dilediğiniz gibi oynamalar yapabileceksiniz.

Photoshop Arkaplanı Silme 6

Adım 3 : Daha sonra klavyenizde ister “B” tuşuna basarak isterseniz arayüzün sol kısmında araçlarda, Fırça ikonuna basarak Fırça aracını seçiniz.

Photoshop Arkaplanı Silme 7

Adım 4 : Bu adımda araçlar menüsündeki rengi siyah olarak seçiniz.

Photoshop Arkaplanı Silme 8

Adım 5 : Bu yöntemin en son adımında ise istediğiniz gibi seçtiğiniz objenin etrafını temizleyerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Photoshop Arkaplanı Silme 9

Photoshop ile ilgilenip ilgilenmemeniz önemli değil, bu makale sayesinde herkes istediği temizlediği resimin arkasına istediği resimi koyarak kendini bir grafik tasarımcısı gibi hissedebilecek.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Doğuhan Subaşı Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *