«

Photoshop da Türkçe Karakter Sorunu yaşayanlar Photoshopcular makalemize hoşgeldiniz.  

“skdeniz.com” takipçileri bu makalemizde çoğumuzun yaşadığı türkçe karakter sorununa çözüm bulucağız. Photoshop  kullananlarının en büyük sorunlarından biri seçtiği yabancı temanın türkçe karakterlerde sorun çıkmasıdır. Mesela “fıstıkçı şahap” yazdığımızda “fistikci sahap” şeklinde yazılıyor.

  Nasıl Düzelir ?

Öncelikle katmanımız üstüne “fistikçi şahap” yazıyoruz. Yazdıktan sonra yazı katmanımıza sağ tıklayıp “Metni Rasterleştir” e tıklıyoruz.

Photoshop da Türkçe Karakter Sorunu | Sanal Mektep 1
Bu işlemi yaptıktan sonra “fistikçi” yazan metne biraz yaklaşıp, “diktörtgen seçme aracını” seçip, “i” karakterimizin noktasını seçiyoruz.

Photoshop da Türkçe Karakter Sorunu | Sanal Mektep 2
“CTRL” tuşuna basılı tutup (CTRL basınca küçük makas resmi çıkıyor) seçtiğimiz noktaya sağ tıklayıp sürükleyip “S” harfimizi altına getiriyoruz.

Photoshop da Türkçe Karakter Sorunu | Sanal Mektep 3

Bu şekilde “S” harfini kurtarıp “Ş” harfine dönüştürmüş oluyoruz. Aynı şekilde diğer harflerede de aynı işlemi uyguluyoruz.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları aşağıda sorabilir veya “mail@utkuyunus.net” mail adresiyle benimle iletişime geçebilirsiniz.
Bir sonra ki makalede görüşmek üzere hoşçakalın..

 

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)