«

Photoshop , resim düzenlemede en büyük isimdir , ancak kullanımı karmaşık ve zor bir uygulama olarak bir üne sahiptir. Kesinlikle özellik dolu olsa da, ilk göründüğü gibi asmak için neredeyse hiç zor değil. Yabancı otlara yapışmadan Photoshop’u nasıl öğreneceğimize bakalım.

Photoshop İçin Kullanmak İstediğinize Karar Verin

Photoshop tek bir uygulama iken, çok yönlü bir. Tasarımcılar, geliştiriciler, fotoğrafçılar ve görsel olarak yaratıcı bir alanda düşünebileceğiniz diğer herkes tarafından kullanılır. Araçların ve özelliklerin sayısı çılgın ve inanılmaz derecede korkutucu, ancak gerçek şu ki, her bir görev için sadece bir alt kümesini öğrenmeniz gerekiyor. Yalnızca görüntüleri düzenlemeyle ilgiliyseniz, yollar, şekiller, vektörler ve benzerleriyle (en azından başlangıçta) yapılacak çok fazla şeyi göz ardı edebilirsiniz. Benzer şekilde, tasarımla ilgileniyorsanız, fotoğrafa özel öğelere ihtiyacınız yoktur.

A'dan Z'ye Photoshop Dersleri 1
Bu gerçekten karmaşık bir arayüz.

Başladığınızda, ne için istediğinize veya Photoshop’u kullanmanız gerektiğine karar verin. Ayrıca, öğrenmeniz gereken uygulama olup olmadığını da düşünmelisiniz. Dışarıda büyük alternatifler var,  özellikle de görüntü düzenleme için ciddi bir itme yapmayacaksanız, Photoshop Lightroom aslında daha iyi bir araç .

İLGİLİ: Photoshop Efektleri

Eğer karar verdiyseniz, kesinlikle Photoshop’u öğrenmek istiyor ve nasıl kullanmak istediğinizi biliyorsunuz, o zaman içeri girelim.

Herkes için Temelleri Öğrenmek

Her bir Photoshop öğesini öğrenmenize gerek yok, ancak her kullanımda yaygın olan temellerde bir temel oluşturmanıza yardımcı olur. Sizi Photoshop’a, uygulamanın düzenine ve temel araçlardan bazılarına tanıtan sekiz bölümlük bir dizimiz var. Mevcut Creative Cloud uygulamasına öncülük eden CS5 için yazılmıştı, ancak hepsi hala alakalı.

  • Bölüm 1: Araç Kutusu
  • Bölüm 2: Fırçalar
  • Bölüm 3: Katmanlara Giriş
  • Bölüm 4: Temel Menüler
  • Bölüm 5: Acemi Fotoğraf Düzenleme
  • Bölüm 6: Dijital Sanat
  • Bölüm 7: Tasarım ve Tipografi
  • Bölüm 8: Filtreler

İlk dört öğretici en önemlisidir, bu yüzden onlarla başlayın. İkinci dördü, Photoshop’u kullanmanın bazı yollarını size gerçekten verir.

Bundan sonra, daha derin dalışımızı katmanlara ve katman maskelerine okumalısınız . Çoğu kişi artık diğer uygulamalarda gerçekten temel düzenleme yaptığından, Photoshop’un büyük bir parçası.

İLGİLİ: Photoshop’ta Resmin Rengini Değiştirme

Video izlemeyi tercih ederseniz, Lynda.com’da Deke McClelland’ı öneriyoruz . Photoshop’u kendi derslerinden nasıl kullanacağımı şahsen öğrendim. Zamanınız varsa, Photoshop CC 2018 One-on-One: Temelleri’ne girin . 16 saatten uzun bir süre, bir canavar, ama bilmeniz gereken her şeyi kapsar. Zaman ayırırsanız size bir Photoshop ustası yapacak iki eşit uzun takip dersleri vardır.

A'dan Z'ye Photoshop Dersleri 2

Photoshop CC 2018 Temel Eğitim: Temel bilgiler , beş saatten daha kısa bir sürede, aynı zamanda iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Lynda’nın kurslarını çok seviyoruz çünkü iyi organize edilmiş ve profesyonelce üretiliyorlar. Bir ay bedavaya kazanıyorsunuz, böylece kendiniz için deneyebilirsiniz.

Resim Düzenleme için Photoshop Kullanmayı Öğrenmek

Temel bilgiler üzerinde bir saptadıktan sonra, öğrenmek istediğiniz şeyin ayrıntılarına girmeye başlama zamanı. Fotoğrafçılığa ilgi duyuyorsanız, hemen hemen her dijital fotoğrafı nasıl geliştireceğime dair kılavuzumla başlayın . Bu eğitici, resimlerimi düzenlerken düzenli olarak kullandığım eksiksiz bir iş akışından geçmenizi sağlıyor.

İLGİLİ: Psd Nedir

Ayar katmanlarını nasıl kullanacağınızı ve özellikle de ayarlama katmanlarındaki eğrileri nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekecektir . Resimlerinizi düzenlemek için en düzenli olarak kullanacağınız araçlar bunlar.

Bir sonraki adım, resimlerinize yapmak istediğiniz birkaç şeyi seçmek ve iş için uygun araçları nasıl kullanacağınızı öğrenmek. Aşağıdakilerden bazılarına veya tümüne bakın:

Bu makalelerin her biri, tek bir görevin nasıl yapıldığını kapsar. Sitemizde ne yapmak istediğinizi bulamıyorsanız, nasıl yapılır kılavuzu için Google’da veya YouTube’da arama yapabilirsiniz.

Lynda üzerinde, Chris Orwig’in Fotoğrafçılar için Photoshop CC 2017’ye göz atmanızı tavsiye ederim . Fotoğrafçıların ihtiyaç duyduğu yaygın tekniklerin çoğunu kapsamaktadır.

Tasarım Çalışmaları İçin Photoshop Kullanmayı Öğrenmek

Fotoğraf veya tasarımdan dijital fotoğrafa daha çok ilgi duyuyorsanız, ilk adımlarınız pikseller ve vektörler arasındaki farkı öğrenmek ve ardından kalem aracını öğrenmeyi öğrenmek olmalıdır . Çok fazla tasarım çalışmasının özünde.

İLGİLİ BİLGİ: Zorunlu Kalem Aracını Photoshop’ta Kullanmak ve Ustaca Nasıl Kullanılır

Aslında, özellikle How-To Geek’te (Photoshop yazarlarımızın çoğu fotoğrafçılık geçmişlerinden geliyor) tasarım çalışmalarına odaklanan çok fazla Photoshop kapsamına sahip değiliz, bu yüzden bir kez daha Lynda.com’a bakacağız.

A'dan Z'ye Photoshop Dersleri 3

Photoshop CC 2018 Temel Eğitim: Tasarım , daha önce tavsiye ettiğim Temel Eğitim: Temel Bilgiler dersini takip eder. Ana tasarım merkezli araçların çoğunu tanıtır ve iş akışına nasıl uyduğunu gösterir.

Daha ileri gitmek için Nigel French’in büyük bir hayranıyım. Geride farklı kurslar bir yük her şeyi kapsayan dokular için yazın . İlginizi çeken birkaç kursu ile çalışın ve siz de ayarlanacaksınız.


Temelleri geçtikten sonra, Photoshop’u öğrenmek çok daha kolaylaşır. Araçların ve Photoshop’un genel olarak şeylere nasıl yaklaştığını anladığınızdan, eksik olduğunuz teknikleri hızlıca tanımlayabilir ve birkaç YouTube videosundan veya bir Lynda kursundan alabilirsiniz. İşi alan bu noktaya varıyor, ancak bu kılavuzu takip ediyor ve yöneteceksiniz.

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)