Photoshop

Photoshop ile Fotoğrafı Karikatüre Dönüştürme

Bu video dersimde sizlere kolay bir yöntem ile photoshop programında fotoğraflarınızı karikatüre nasıl çevirebilirsiniz bunu göstermeye çalıştım.

Göreselimiz programnda iki ayrı layer alarak ayarlıyoruz ardından üste bulunan layer blend mod kısmından color doge yapıyoruz.

Şu yolları izleyerek işleme devam ediyoruz. Image > Invert  ardından Filter > Blur > Gaussian Blur diyoruz. Blur değerlerini kendi görsellerimize uygun olanı veriyoruz.Ben bu çalışmamda 10 değerini kullandım.Burada dikkat edeceğimiz nokto blur değerini ne çok fazla ne de çok az olacak şekilde ayarlamamız.

Sonraki işlem Layer > Thereshord yapıyoruz.Yine burada da Thereshord değerlerini bize uygun olanı dikatle ayarlıyoruz.

Tüm bunları yaptığımız zaman fotoğrafımız kara kalem şekline dönüşmüş olacaktır.

Bu adımdan sonra kara kalem olan fotoğrafa renk verme işlemi kaldı.Fırça araçını seçim renk panelinden rengimizi ayarladıktan sonra yeni layer açıp bu layerı  blend mod kısmından multplyr yapıyoruz. Bu şekilde görselimize renk vererek işlemi tamamlamış oluyoruz.

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı