ana sayfa / Photoshop / Photoshop’ta Klavye Kısayolları

Photoshop’ta Klavye Kısayolları

Herkese Merhaba, uzun bir aradan sonra yeni bir yazı ile tekrar karşınızdayım.

Bu yazımızın konusu Photoshop’ta kullanılan, daha doğrusu kullanmayıpta kullanmamız gereken Klavye kısa yollarından bahsedeceğim. Grafik veya Fotoğraf ile uğraşan bir çok kişi Photoshop programını temel olarak biliyor, sık sık kullanıyor. Bir fotoğrafçı düşünün mesela, her gün fotoğraflar çekiyor, sonrasında Photoshop’a attığı resimleri benzer efektlerle güzelleştiriyor. Ve bu işlemleri yaparken klavye kısayolları kullanmadığı için Mouse ile tüm işlemleri yapmaya alışıyor, bu da zaman kaybına yol neden oluyor. Oysa ki her gün yapılan benzer işlemleri klavye kısayolları ile yapsak çok zaman tasarrufu sağlarız.

Aşağıda yer alan videoda bir arkadaşımız klavye kısayollarını tek tek detaylarıyla anlatmış. Videoyu izlemenizi ve videoda yer alan tüm klavye kısayollarını öğrenmenizi şiddetle tavsiye ederim. Tabi ilk etapta bu kadar fazla kısayolunu ezberlemek, akılda tutmak zor. Bu yüzden size tavsiyem, videoyu izlerken not alın. Çünkü yazılan şeyler akılda daha kalıcı oluyor. Ayrıca kısa yolları daha iyi öğrenebilmeniz için Bir kaç çalışma yapın. Örneğin Photoshop’ta bir proje üzerinde çalışın, ama her işlemi kısa yollarla tamamlamaya çalışın. Kısayolları ne kadar sık kullanırsanız o kadar kalıcı olur ve unutmazsınız. Yararlı olması dileğiyle. Kendinize çok çok iyi bakın.
Photoshop’ta Klavye Kısayolları
Makaleyi Nasıl Buldun ?

hakkında Deniz Işık

Skdeniz.com'da Owner/Founder

Bunada Bi Bak :)

Action yükleme -Photoshop-Sanal mektep

Herkese merhaba bu yazımda sizlere kolay bir şekilde nasıl Photoshop’ta  action yükleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz anlatacağım  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir