«

Herkese Merhaba, uzun bir aradan sonra yeni bir yazı ile tekrar karşınızdayım.

Bu yazımızın konusu Photoshop’ta kullanılan, daha doğrusu kullanmayıpta kullanmamız gereken Klavye kısa yollarından bahsedeceğim. Grafik veya Fotoğraf ile uğraşan bir çok kişi Photoshop programını temel olarak biliyor, sık sık kullanıyor. Bir fotoğrafçı düşünün mesela, her gün fotoğraflar çekiyor, sonrasında Photoshop’a attığı resimleri benzer efektlerle güzelleştiriyor. Ve bu işlemleri yaparken klavye kısayolları kullanmadığı için Mouse ile tüm işlemleri yapmaya alışıyor, bu da zaman kaybına yol neden oluyor. Oysa ki her gün yapılan benzer işlemleri klavye kısayolları ile yapsak çok zaman tasarrufu sağlarız.

Aşağıda yer alan videoda bir arkadaşımız klavye kısayollarını tek tek detaylarıyla anlatmış. Videoyu izlemenizi ve videoda yer alan tüm klavye kısayollarını öğrenmenizi şiddetle tavsiye ederim. Tabi ilk etapta bu kadar fazla kısayolunu ezberlemek, akılda tutmak zor. Bu yüzden size tavsiyem, videoyu izlerken not alın. Çünkü yazılan şeyler akılda daha kalıcı oluyor. Ayrıca kısa yolları daha iyi öğrenebilmeniz için Bir kaç çalışma yapın. Örneğin Photoshop’ta bir proje üzerinde çalışın, ama her işlemi kısa yollarla tamamlamaya çalışın. Kısayolları ne kadar sık kullanırsanız o kadar kalıcı olur ve unutmazsınız. Yararlı olması dileğiyle. Kendinize çok çok iyi bakın.
Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)