Photoshop

Photoshop’ta Starburst Arkaplan yapımı (Pokemon kahramanları eşliğinde)

Starburst Arkaplan yapımı

Merhabalar, bu yazımızda Starburst arkaplanı nasıl hazırlanır bundan bahsedeceğim.
Artık Youtube kanalınıza veya başka bir video paylaşım platformuna video yüklediğinizde thumbnail (küçük resim) hazırlamanız gerekiyor. Çünkü izlenme (hit) kazanmanın en önemli faktörlerinden biri de etkili bir thumbnail kullanmaktır.

Photoshop’ta Starburst arkaplanı hazırlamak için Photoshop’u çok iyi bilmeniz gerekmiyor. Hatta yeni başlayanlar bile bu arkaplanı kolayca hazırlayabilir. Ek olarak hazırladığımız arkaplanın önüne üç tane de Pokemon kahramanı yerleştirelim, ne dersiniz? İlk başta renk tonlarını ayarladıktan sonra Gradient Tool ile bu iki renk tonunu çalışmamıza uyguluyoruz. Ben tercihen açık gri ve koyu gri kullanıyorum. Sonra Menüden Filter > Distort > Wave seçeneklerini seçip videoda gösterilen ayarları uyguluyoruz. Bu efekt sayesinde iki tonlu çubuklar meydana gelecektir. Şimdi bir efekt daha katmamız gerekiyor. Bunun için menüden Filter > Distort > Polar Coordinates seçeneğini seçiyoruz ve yine videoda anlatılan ayarları uyguluyoruz. Bu sayede istediğimiz Starburst görüntüsü ortaya çıkmış oluyor. Şimdi Google Görsellerden bir tane texture görseli indirip bunu çalışmamıza dahil edelim ve istediğimiz renk tonunu ayarlayabilmek için Hue/Saturation özelliklerinden faydalanabiliriz. Son olarak Google görsellerden 2-3 adet png uzantılı Resim seçip çalışmamıza dahil edebiliriz. Ben bu anlatımda 3 adet Pokemon kahramanı kullanıyorum. Bu adımları tamamladıktan sonra arkaplanımız hazır oluyor.

Detaylar için videoyu izleyebilir ve aynı adımları kendiniz uygulayıp kendi arkaplanınızı hazırlayabilirsiniz. Başka bir eğitimde tekrar görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı