Turhost Plesk panel girişi nasıl yapılır?

0
309

Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından birisi olan Turhost’da Plesk panele nasıl giriş yapılır? Bundan bahsedeceğim. İlk olarak plesk panel nedir bundan bahsedelim.

Windows tabanlı sunucularda tercih edilen bir sunucu kontrol panelidir. Bu panel sayesinde tek tıkla bir çok işlemi yapabilirsiniz. Veritabanı kurabilir, yedekleme yapabilir  alt alan adı gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz.

Plesk panele nasıl giriş yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak. Turhost.com’dan aldığınız bir windows hosting’in plesk paneline erişebilmek adına yapmanız gereken adımları sırasıyla anlatalım.

Turhost.com’da mevcut müşteri bilgilerinizle müşteri paneline girdiğinizde Hizmetleriniz/Hosting kısmını görebilirsiniz. Bu kısımda satın almış olduğunuz tüm linux ve windows hostingleri görebilirsiniz.

Bu bölümde yer alan ilgili windows (plesk) hostinginize tıklamanız gerekmektedir. Ürün ismi olarak satın aldığınız paketin ismi yer alabilir. Buna tıklayıp giriş yapmanız yeterlidir.

Bu bölümde karşınıza plesk panelde yapabileceğiniz bazı kısayollar mevcuttur. Bu panelden onlarca işlemi kısa sürede yapabilirsiniz. Otomasyon olarak tek tıkla plesk panele de girebilmeniz mümkündür. Plesk’e bağlan butonuna bastığınızda karşınıza plesk ekranı gelebilmektedir.

Otomasyon olarak değilde bir FTP programı aracılığı ile girmek isterseniz Plesk’e Bağlan butonunun üstüne yer alan Plesk erişim bilgileriniz butonuna basmanız yeterlidir. Ftp şifreniz güvenlik gereği kapalı olarak gelmektedir. Göster butonuna bastığınızda karşınıza ftp şifrenizde çıkmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here