Premiere Dosyaları Premiere Pro

Premiere Hazır Presets | Videolarınıza Film Havası Verin.. (videolu anlatım)

Yazan : Deniz Işık

Premiere Hazır Presets hakkında bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Fotoğraf ve video çekmek bir çoğumuzun vazgeçilmezlerindendir. Bir çoğumuz da çektiğimiz videolar ile kısa filmler hazırlarız. Kısa film çekimi bittikten, filmimizi izledikten sonra hep “bir şeyler eksik? ama ne?” deriz.

Çünkü çektiğimiz videoda nedense film havası yoktur. Görüntüde hep bir şey eksiktir. İşte o eksik olan şey videolarınızın renk ayarıdır. Renk ayarı için uzun uzun zaman harcayanlarımız var. Three-Way Color Corrector efekti ile renk ayarları yapabiliriz. Fakat bu işlem bizi çok fazla uğraştırıyor.

İşte tam bu noktada devreye ”Hazır Presets“ler giriyor.

Peki Bu Presetsler Nasıl Yüklenir?

Önce sizlere verdiğimiz indirme linkinden (indirme linki sayfanın en altındadır.) zip şekilde olan preset dosyasını indirmeniz gerekiyor. Dosyayı indirdikten sonra dosyayı zip’ten çıkartın. Daha sonra Premier “Effect” bölümüne tıklayın , Effect bölümü açıldıktan sonra pencerede liste halinde efektlerin isimlerini göreceksiniz. Effect bölümünde “Preset” yazısının üstüne sağ tıklayın. Hemen ardından “Import Preset”‘seçeneğine tıklayın. Zip’ten çıkardığınız dosyanın içinde “.prfpset” ile biten dosyayı seçin ve yükleyin.

 

Peki Bu Presetsler Nasıl Kullanılır?

Videonuzu Premiere attıktan sonra, “Effect” bölümünden “Presets” yazan dosyaya tıklayın ve hazır renklerin bulunduğu beğendiğiniz “Presetleri” sürükleyip videonuzun üstüne bırakın. Detaylı Anlatım için aşağıda ki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

 

VİDEOLU ANLATIM


Link 1:
İndir

Premiere Hazır Presets | Videolarınıza Film Havası Verin.. (videolu anlatım)
5 (100%) 3 votes

Yazar hakkında

Deniz Işık

Skdeniz.com'da Owner/Founder

Yorum Yap