Premiere Hazır Presets  hakkında bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Fotoğraf ve video çekmek bir çoğumuzun vazgeçilmezlerindendir. Bir çoğumuz da çektiğimiz videolar ile kısa filmler hazırlarız. Kısa film çekimi bittikten, filmimizi izledikten sonra hep “bir şeyler eksik? ama ne?” deriz.

Çünkü çektiğimiz videoda nedense film havası yoktur. Görüntüde hep bir şey eksiktir. İşte o eksik olan şey videolarınızın renk ayarıdır. Renk ayarı için uzun uzun zaman harcayanlarımız var. Three-Way Color Corrector efekti ile renk ayarları yapabiliriz. Fakat bu işlem bizi çok fazla uğraştırıyor.

İşte tam bu noktada devreye ” Hazır Presets “ler giriyor.

Peki Bu Presetsler Nasıl Yüklenir?

Önce sizlere verdiğimiz indirme linkinden (indirme linki sayfanın en altındadır.) zip şekilde olan preset dosyasını indirmeniz gerekiyor. Dosyayı indirdikten sonra dosyayı zip’ten çıkartın. Daha sonra Premier “Effect” bölümüne tıklayın , Effect bölümü açıldıktan sonra pencerede liste halinde efektlerin isimlerini göreceksiniz. Effect bölümünde “Preset” yazısının üstüne sağ tıklayın. Hemen ardından  “Import Preset”‘seçeneğine tıklayın. Zip’ten çıkardığınız dosyanın içinde “.prfpset” ile biten dosyayı seçin ve  yükleyin.

Premiere Hazır Presets | Videolarınıza Film Havası Verin.. (videolu anlatım) 1

 

Peki Bu Presetsler Nasıl Kullanılır?

Videonuzu Premiere attıktan sonra, “Effect” bölümünden  “Presets” yazan dosyaya tıklayın ve hazır renklerin bulunduğu beğendiğiniz “Presetleri” sürükleyip videonuzun üstüne bırakın. Detaylı Anlatım için aşağıda ki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 VİDEOLU ANLATIM


Link 1:
İndir

What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)