Web Tasarım nedir?

Web tasarım, tarayıcıların desteklediği diller aracılığı ile kişi veya kurumlarca oluşturulmuş internet grafikleridir.

Dünya’nın ilk web sitesi world wide web Tim Berners -LEE tarafından 20 aralık 1990’da çıkarıldı. İnternet siteleri ilk çıktığı günden bu güne kadar insanlığa faydalı olma, daha hızlı veri alışverişinde bulunma adına çıkarılmış mükemmel bir araçtır.

İki veya daha fazla ağın birbirine bağlanması ile birlikte oluşan internet, günümüz teknoloji devrinde çok önemli bir yere sahiptir. İntenetin bir saniye kesilmesi anlık olarak bir çok kuruluşa milyonlarca lira kayba uğrattığı biliniyor.

Web tasarımın amacı nedir?

Web tasarımları, internet tarayıcılarının okumasına göre şekillenir. Mobil ziyaretçiyi odaklayan bir web sitesi responsive (mobil uyumlu) web tasarıma sahip olmalıdır.

Günümüzde artık masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanımı mobile göre git gide azalmaya başlıyor bununla birlikte responsive tasarımın önemi de artıyor.

Web Tasarım nedir? 1

Genel olarak web tasarım neden yaptırılmalıdır? sorusunun cevabı etkili bir web sitesine sahip olmak içindir. Görsel ve yazılı materyallerin bulunduğu kullanıcıya doğru mesajı veren işlevsel web site tasarımları kullanıcılar tarafından tercih edilir.


Web tasarım fiyatları

web tasarım fiyatları, tasarımı yapan kişiye, tecrübesine, teslim süresine ve tasarımın kalitesine göre hep farklılık göstermektedir.

Bununla birlikte real web tasarım firmasının web tasarım başlangıç fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Firma ile iletişime geçip deraylı bir görüşme yaptıktan sonra net bir fiyat alabilirsiniz.

Kişisel web sitesiHenüz yok
Kurumsal web sitesi1000₺’den başlayan fiyatlarla
E-ticaret web sitesi3000₺’den başlayan fiyatlarla

Real web tasarım firması ile internet dünyasına atılmaya hazır mısınız? İşler bir işletme sahibi olun ister kurumsal bir projenizi internet ortamına geçirin. Real web tasarım firması için birşey değişmez