«

Selam Dostlar Bu Makalemizde Domain Yani Alan Adı Üzerine Mail Açmayı Yani Webmail Açmayı Göstereceğiz Yani Şu şekilde Oluyor

mailismi@siteismi.com  Gibi Mailler Açabilirsiniz Tabiki Hosting Özelliklerine göre mail açma izninin farklılıklar gösterebilir.

Lafı Uzatmadan Konuya Geçelim Diyorum.O zaman gelin benimle

Cpanel’e Giriş yapmamız lazım bilmeyenler için birkaç cpanele girme yöntemi 1.Yöntem  cpanel.siteismi.com    2.Yöntem siteismi.com:2083  3.yöntem siteismi.com/cpanel

Yukarıdaki Ekranı Gördüysek Güzel !

Cpanele Başarılı Bir Şekilde Giriş Yaptıysak E-posta Bölümüne Geliyoruz

Burayı Detaylı Bir Şekilde Anlatayım Aklınızda Soru Kalmasın

e-posta kutucuğuna istediğiniz  eposta ismini giriyorsunuz örnek olarak adminstator yazdık.Etki Alanı Bölümüde Hangi Alan Adı üzerine mail açılsın onu seçiğyoruz isterseniz direk siteye değil açmış olduğunuz bir alt alan adınıada mail açabilirsiniz örnek olarak adminstator@deniz.skdeniz.com gibi şifre bölümünede  mail şifrenizi istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz mailbox kotası hosting özelliğinize göre değişmektedir benim hostingiminin sınırsız mail açma ve sınırsız mail kotası var ben sınırısız seçiyorum o yüzden.Bu İşlemleri Tamamladıktan Sonra Hesap Oluştur’a Basıyoruz.

Hesap Başarılı Bir Şekilde Oluşturuldu adminstator@skdeniz.com  Hesap Başarılı Bir Şekilde Oluştu.

Oluşturduktan Sonra Aşağıya iniyoruz ve ilgili mail adresinin yanında Bulunan” Daha Fazla” Açılır butonuna basıyoruz ve Webmail’e Eriş’e Basıyoruz.

Açılan Sayfada Anlaşıldı Diyelim 3 tane seçenek çıkacaktır tekrar edeyim bu ekran size sunulan cpanel versiyonuna göre değişiklik gösterebilir mantık aynıdır. 3 tane mail servisi var istediğinizi seçebilirsiniz ”Roundcube” Tavsiyemdir.

Sevgili Skdeniz.com Takipçileri Makalemiz Burada Son Buldu Makalenin Sonunda Sanırsam Webmail Nasıl Açılır Öğrenmiş Olduk Umarım Anlatabilmişimdir Aklınızda Takılan Sorular Varsa Aşağıda Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz Hoşçakalın

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *