WordPress Hosting Nedir

WordPress Hosting, Tamamen WordPress uyumlu olan özel sunucu yazılımları ile en hızlı ve güvenli performasnı sağlayan hosting’tir.

WordPress Hosting ile maximum performansı, minimum kaynak tüketimi ve minimum maliyet ile  alabilirsiniz.

Neden WordPress Hosting Tercih etmeliyim?

WordPress hosting, wordpress mimarisini kullanan kullanıcılar için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir pakettir.

Normal bir paketten farklı olarak içerisinde Yazılımsal olarak Cloudlinux ve Litespeed yüklü olan (Sunucu Taraflı) sunuculardır. Bu sunuculardan paylaşımlı olarak bölümlere ayrılıp satışa sunulmasına WordPress Hosting Paketleri Denir.

WordPress Hosting Paketleri

Türkiye Lokasyonlu olarak aşağıda 20.12.2018 (kampanyalar dahil) hosting firmaları, paketler ve fiyatları ile hangisini seçmelisiniz bundan bahsedeceğim.

Turhost Bireysel Mini 1 GB SSD 1 Adet Alan Adı (Ekleme limiti) Fiyat 3,01 ₺
Güzel Hosting WP Mini 3 GB SSD 5 Adet Alan Adı (Ekleme limiti) Fiyat 49,90 ₺ (YILLIK)
Alastry MİKRO 1 GB SSD 2 Adet Alan Adı (Ekleme limiti) Fiyat 1,04 $
Natro WordPress Xs 10 GB SSD 1 Adet Alan Adı (Ekleme limiti) Fiyat 3,70 ₺
Veridyen Başlangıç 1 GB SSD 1 Adet Alan Adı (Ekleme limiti) Fiyat 2,99 ₺

Yukarıda verdiğim firmalar tamamı çalıştığım firmalardır. Yukarıda tablodaki sıralama kendi memnuniyet dereceme göre sıralanmıştır.

Not: Yukarıdaki paket fiyatlarında KDV dahil değildir. Lütfen almadan önce ürünlerin güncel fiyatlarını kontrol ediniz. Bu paket özellikleri ve fiyatları 20.12.2018 Tarihine aittir.

WordPress Hosting ve Normal hosting arasında ne fark var?

Wordpress Hosting Nedir 1
WordPress Hosting’in farkı nedir?

Normal bir hosting paketinde yer almayan (almayabilen) litespeed yazılımı wordpress hosting paketlerinde yer alır. Bu yazılım sayesinde sunucuya gelen yük azalır ve sunucu üzerinden daha fazla performans almak mümkün olur.

Bu sayede standart bir hosting paketi ile 100 anlık ziyaretçi yerine örnek olarak 250 anlık ziyaretçi kapasitesine ulaşabilirsiniz.

  • Halihazırda aktif WordPress mimarisi
  • Yapılandırılmış ve hızlı tepki süresi
  • Opsiyonel Litespeed yazılımı

Bu makalemizde WordPress Hosting Nedir? ve, WordPress hosting’in normal hosting’den farkı nedir gibi soruların cevaplarını verdik. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuzu yorum bölümünden iletirseniz anında cevaplayabilirim. Hoşçakalınız…

Ayrıca Bknz; Hızlı açılan bir Web Sitesinin Google Sıralamalarda Yükseldiğini biliyor muydunuz. SEO ile ilgili makalelelerime hemen göz atın. Ayrıca Diğer WordPress Dersleri‘ne bakarak kendinizi wordpress konusunda geliştirebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.