GenelWordpress dersleriWordpress Sorunları
Trend

Wordpress Memory (RAM) Limiti Arttırma

“Wordpress Memory limiti arttırma” Konusuna gelmişseniz mutlaka kaynak yetersizliği problemi yaşıyorsunuz demektir. Wordpress memory limitini arttırmak çok basit bir kod yapısı ile sağlanmaktadır.

Wordpress Memory Limit Öğrenme

Mevcut wordpress memory limitinizi öğrenmeniz için  public_html içerisinde view-php-info.php  isminde bir php dosyası oluşturmanız gerekiyor. O dosya içerisine aşağıdaki kodu eklemeniz ve sonrasında tarayıcı ile çalıştırmanız gerekmektedir.

<?php phpinfo(); ?>

Yukarıdaki kodu ekledikten sonra örneğin; skdeniz.com/view-php-info.php  sorgusunu herhangi bir web tarayıcısında çalıştırırsanız benim web siteme ait memory limitini öğrenebilirsiniz. Kendinize ait web sitelerinin memory limitini öğrenmek için yine aynı adımları uygulamalısınız.

Wordpress Memory Limitini Yükseltme

Bu aşamaya geldiğinizde vermek istediğiniz memory limitine karar vermiş olmanız gerekiyor. Tavsiye edilen maximum bellek miktarı 256 M’dir.  256 M’nin yeterli gelmemesi durumunda sorunu web sitenizin yazılımında aramanız gerekiyor. Çünkü 256 M yeterince yüksek bir memory limitidir.

Wordpress memory limitini nasıl yükseltebiliriz? Bu aşamada bundan bahsedeceğim. Bunun için ilk önce ftp ile web sitenizin sunucusuna bağlanmanız gerekmektedir.

  • Hosting sunucusuna bağlan
  • Public_html içerisine gir
  • wp-config.php yedeğini al
  • wp-config.php’yi düzenle
  • herhangi bir alana aşağıdaki kodu ekle ve kaydet
define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

Burada dikkat etmeniz gereken nokta ’64M’ yazan bölümdür. daha önce wp-config dosyasında böyle bir kod bulunuyorsa mevcut rakamı arttırmaya gidebilirsiniz. 64M yerine 128 ya da 256M tercih edebilirsiniz.

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı