WordPress Tema,Eklenti Türkçeleştirme

5

Merhaba Dostlar bu eğitimimizin sonucunda WordPress’te kullandığınız temayı,eklentiyi hatta wordpress admin panelini bile türkçeleştirebileceksiniz.öyle ki wordpress uyumlu eklenti ve temaların %99’a yakın bir kısmı ingilizcedir.

Site’nin Türkçe Olmasının Avantajları

Site Tasarımının Size Ait Olduğu Düşüncesi

Sitenin Daha Kaliteli Gözükmesi

Sitenin Kullanıcı Dostu Olması

 

 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır?

Sevgili Dostlar Bu işlemi yapabilmek için bir eklenti gerekiyor.Loco Translate Adlı Eklenti İşimizi Görecektir.Sırasıyla Eklentiler>Yeni Eklenti Kısmına gelip Arama Kısmına Loco Translate yazıp eklentiyi kurabilirsiniz.

Eklentiyi Kurup Etkinleştirdikten Sonra WordPress Admin Panelini sol kısmında şekil a’da olduğu gibi bir ikon çıkacaktır 

İkonun üstüne geldiğinizde açılır bir pencere sizi karşılayacaktır.isteğinize göre tema,eklenti veya wordpress’in ingilizce veya başka bir dildeki çevirisini türkçeye çevirebilirsiniz.

seçtikten sonra aşağıdaki gibi bir görsel karşılayacaktır ”Create Template” Diyoruz

Uyarı Tarzında Bir Ekran Gelecek Yine ”Create Template”Diyoruz

Aşağıdaki resimdeki gibi bir mesaj geliyor (Tema Dosyası Oluşturuldu) İnceleyin

 

Aşağıdaki Resimde Olduğu Gibi New Language Diyoruz.

Gelen Ekrandaki ayarı aşağıdaki resimdeki gibi yapıyoruz.

Aşağıdaki gibi bir ekrana ulaştıysanız doğru yoldasınız demektir artık istediğiniz gibi temanızıı türkçeleştirebilirsiniz.

 

 

 

Sitenizde İngilizce Olan yazıyı burada aratarak türkçesini ”Turkish translation:” Yazan kısma yazıp kaydettikten sonra temanızı Türkçeleştirmiş olacaksınız.Umarım Eksiksiz Ve Yanlış Anlatabilmişimdir.Eksiklerimi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümünden iletmeyi unutmayınız.HoşçakalınComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.