«

Türkiye’nin en memnun müşteri potansiyeline sahip WordPress Uzmanı‘ndan destek almaya bugün başlayın!

Herkese Selam, bu makalemizde WordPress Uzmanı ve WordPress Danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgiler sunacağız. İlk olarak bu iş için 2 farklı çalışan tipi vardır. Freelancer WordPress Uzmanı ve Kurumsal WordPress Uzmanı. Homeoffice olarak wordpress uzmanınız danışmanlık hizmeti sağlar. Kurumsal WordPress Uzmanı ise, daha resmi ve faturalı olarak çalışmayı tercih eden ajanslardır.

Kurumsal WordPress Uzmanı’nın avantajları

Kurumsal WordPress danışmanlığı aldığınız kuruluştur. Asıl işi bu olan ve bir ekipten oluşan resmi hizmet veren danışmanlık seçeneğinizdir. Bu sayede, birçok freelancer wp uzmanından daha iyi hizmet alabilirsiniz. İşleriniz düzenli olarak faturalandırılır.

Kurumsal WordPress Uzmanı’nın dezavantajları

Kurumsal WordPress danışmanlığı almak istiyorsanız, mutlaka daha fazla bütçeniz olması gerekmektedir. Ayrıca danışmanlık aldığınız firmanın müşteri potansiyeli yüksekse, destek için geridönüş (feedback) zamanı yüksektir.

Bu nedenle “Benim işim acil kardeşim” diyorsanız Kurumsal wordpress ajanslarından uzak durmanızı tavsiye ederim.

Freelancer WordPress Uzmanı’nın avantajları

Freelancer olarak bu işi yapan Wp uzmanları, düşük bütçesi ve hızlı geri dönüş alabilmek için tercih edilebilir. Çok iyi WordPress uzmanı olabileceği gibi kötü wordpress uzmancıkları da vardır. İyisi ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Çünkü kimse başı ağrısın istemez.

Online WordPress Dersleri

Freelancer WordPress Uzmanı’nın dezavantajları

Şahıs şirketi olan, homeoffice çalışan wp uzmanlarını dahil etmezsek bu wordpress uzmanları genelde fatura kesmeden wp hizmeti verir. Az müşteri potansiyeline sahip olduklarından genelde hızlı geri dönüş yapıyorlar.

fakat o bazıları hiç geri dönmedi … Facebook gruplarında bilindik wordpress uzmanlarını ya da genellikle Google Aramaları’da ilk sıralarda yer alan wordpress uzmanlarını tercih edebilirsiniz.

Amatör Wp Uzmanları’nın özellikleri

Amatör wp uzmanları, genel olarak wordpress tema ve eklenti kurulumuna hakim. Basit müşteri isteklerini yerine getirebilecek kapasitede amatör olarak bu işleri yapan kişilerdir. Php, Css, Html, Js gibi kodları pek bilmez. Bunun yerine Wp eklentileri tercih eder.

 

wordpress iş ilanı

 

Wp Uzmanları’nın özellikleri

Standart bir wordpress seo uzmanında olan temel özellikler ise amatörden biraz farklıdır. Genel olarak kod bilgisine pek fazla sahip olmasalarda hepsinden az az vardır.

WordPress tema entegrasyonu, mail kurulumları, wordpress optimizasyonu gibi konulara hakim. Müşteri isteklerine genel hatlarda cevap verebilecek potansiyelde kişilerdir.

Profesyonel Wp Uzmanları’nın özellikleri

En yeteneklisi. Ciğerini bilirim derler ya öyle … WordPress‘te her konuda hakim. Genel Php, css ve js kodlarına hakim kişilerdir. Müşterilerin WordPress konusunda tüm isteklerini yerine getirebilecek kapasitede, 3.parti yazılımlara ve eklentilere ihtiyaç duymaksızın, engin kod bilgileri ile bu işleri halledebilecek kapasitededirler.[alert-note]Wordpress Uzmanı nasıl olunur?

WordPress konusunda uzman olmanın kolay bir yolu yoktur. Kolay olan aslında zordur bu işte, zor olansa kolayıdır… WordPress’te başarılı olmanın tek yolu 2 adımdan geçer. 1 sürekli karıştırmak. 2 İngilizce blogları ve bizim gibi en iyi türkçe wordpress derslerini veren blogların yazılarını okumak.

WordPress gibi açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemini, tamamen kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Front-end kısmından ziyade işin biraz eğlenceli kısmıda back-end kısmı ile oynamak.

Örneğin birazcık php ve Css bilginiz ile baştan sona özel bir wordpress admin paneli tasarlayabilirsiniz. Yalnızca wp-admin e ait olan işlevleri kullanıp, css ile stillendirerek bunu yapabilmeniz mümkün.

Başarılı bir wp uzmanı olmak içinde php, js ve işimize bol bol yarayacak css kodlarına hakim olmamız gerekiyor. Bunun yanında temel düzeyde ingilizce bilmemiz, hem yabancı blogları okurken rahatlık sağlayacağı gibi globale açılmış bir pazarda olduğunu da unutmayın. Yurtdışından müşteri edinmeniz mümkün. Yabancı müşterileriniz ile yabancı dilde konuşarak Türkiye pazarından çok daha fazla para kazanmanız mümkündür.

[alert-success]Wordpress Uzmanları’nın bilmesi gereken temel müşteri ihtiyaçları[/alert-success]

WordPress, php ve mysql tabanlı çalışmasının yanında yavaş çalışan bir yazılım. Bununla birlikte bir çok tema yapımcısının yaptığı temalar yavaş ve can sıkıcı olmayı başarabiliyor. En temel konu wordpress optimizasyonu konusunda kendinizi geliştirmenizdir. Hız’ın 2019’da daha da önem kazanmasıyla birlikte müşterilerden gelen en çok istek wordpress hızlandırma oluyor… Haliyle wp optimizasyonu nisbeten diğer konulardan daha kolaydır.

WordPress tema ayarlamalarıda müşterilerden gelen yoğun istekler arasında yer alıyor. Elbette her temanın ayarları birbirinden farklı olabiliyor fakat temel olarak bilinmesi gereken wordpress tema ayarlamalarını bilirseniz sonuca çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bir kaç adımda bunlar ne öğrenelim.

Okuma Ayarları, Sayfa modülleri, Visual Composer, Siteorigin,

Genel olarka birçok wordpress teması Visual Composer, sürükle bırak tarzı sistemler kullanıyor. Bu eklentiler sayesinde ana sayfanızı minimum kod bilgisi ile dizayn edebilir ya da halihazırda demoyu düzenleyebilirsiniz.

Bununla birlikte en önemli kısımlardan birisi ise okuma ayarlarıdır. Okuma ayarları anasayfanızın hangi sayfa olduğunu belirlemek için kullanılır. Özelleştirdiğiniz sayfanızı seçerseniz anasayfanız o sayfa olarak açılır.

Yine Sayfa düzenlediğiniz kısımda yer alabilen  sayfa modüllerinde temanın çeşitli modülleri bulunuyor. Farklı tasarımlarda sayfalar için kullanılabiliyor.

WordPress Uzmanları’nın bilmesi gereken önemli bilgilerden birisi ise WordPress hatalarıdır. Eklentiler, temalar yada farklı nedenlerle ortya çıkabilen hatalardır. Araştırmanız gereken bazı wordpress hataları şunlardır.

WordPress 500 hatası, WordPress beyaz sayfa hatası, wordperss yazılar açılmıyor, wordpress 404 hatası, wordpress zamanlanmış bakım hatası.

En sık karşılaşılan hatalar bu şekildedir. Müşterileriniz sitemde hata var dedilerinde karşılaştıkları sayfalar genellikle bunlardan ibarettir. Hızlı çözüm üretmek adına bu hataları çözmek için yukarıdaki konu başlıklarını araştırmanızı ve fikir sahibi olmanızı önerebilirim.

WordPress Uzmanları’nın mutlaka bilmesi gereken temel konfigrasyonlardan biriside “wordpress mail kurulumu” müşterileriniz, müşterilerine genel olarak mail yolu ile ulaşmayı ya da web sitesinde üyelik modülü kurdurmak için mail ayarlarının yapılmasını isteyebilir.

Peki bu durumda ne yapacaksınız. Araştırmanız gereken konu başlıkları aşağıda.

 

 

Cpanel Smtp bilgileri, WordPress Smtp eklentileri, yandex kurumsal kurulumu

Cpanel üzerinden açılan webmailler için yine cpanel üzerinden smtp bilgilerine bakıp bu smtp bilgilerini wordpress smtp eklentileri aracılığı ile girmektir. Eğer sunucunuzun smtp ayarlarında problem varsa ücretsiz olarak alternatif bir seçeneğinizde bulunuyor. Mobil kullanımıda yanında sunan yandex kurumsal maili tercih edebilirsiniz.

 

 

WordPress Danışmanlık ve Destek Uzmanı

WordPress Uzmanları’nın E-ticaret siteleri için mutlaka bilmesi gerekenler

WordPress yazılımı ile e-ticaret sitesi sahibi olan müşterileriniz için, woocommerce eklentisinin kurdu olmalısınız. E-ticaret sitelerini e-ticaret sitesi yapan ürün ekleme işlevi ve daha birçok işlevi yanında getiren bu eklenti, müşterlerinizin size soracağı ve sizden isteyeceği yegane ihtiyaçtır.

Bununla birlikte online alışverişin vazgeçilmezi sanalposu da araştırmalısınız. Aşağıdaki konu başlılarını mutlaka araştırın.

woocommerce, woocommerce sanal pos entegrasyonu, iyzico, paytr

iyzico ve paytr sanal pos için tercih edebileceğiniz en güvenilir firmalardan birisidir. Sana pos entegrasyonu için mutlaka görüşmelisiniz.

WordPress yazılımı ile Forum sitesi kurmak

Forum sitesi kurmak için, xenforo, mybb gibi en çok tercih edilen daha stabil yazılımlar bulunsa da alışılmışın dışına çıkmak istemeyen müşterileriniz için wordpress forum sitesi kurmak durumunda kalabilirisiniz.

Peki bu durumda ne yapmalısınız? Aşağıda verdiğim konu başlıklarını mutlaka araştırmalı detaylı bilgiler edinmelisiniz.

WordPress forum themes, wordpress forum temaları, buddypress

WordPress Uzmanı

Wp uzmanları ile ilgili hazırladığım makalemin sonuna geldik.

Bu makalemizde, kurumsal wordpress uzmanı, freelancer wordpress uzmanı. wordpress uzmanı nasıl olunur? ve wordpress uzmanlarında bulunması gereken özellikler ve teknik bilgileri işledik. Umarım makalemiz beğendiniz. Yorum bölümünden düşüncelerinizi almak isterim. Hoşçakalın.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Deniz Işık Hakkında

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Cem

    Ana sayfada son yazılar yerine son sayfalar görünsün istiyorum. Nasıl yapabilirim?

    Teşekkürler şimdiden…