wordpress veritabanı onarmak

wordpress veritabanı onarmak 1Selam Dostlar Bu makalemizde bilinen bir yanlışı düzeltme kararı aldım ve bu makaleyi yazıyorum.şimdi gelelim yanlışımıza.

Bildiğiniz Üzere wordpress php üzerine kurulmuş bir sistemdir php ve msql yani veritabanı can dostudur yedikleri içtikleri ayrı gitmezler buda demek oluyor ki wordpressin yaptığı işler veritabanına kayıt oluyor şimdi çoğu kimse diyecektir ki veritabanı onarmak site hızını arttırmaz evet çok arttırdığı söylenemez ama sunucu sağlı açısından önemlidir.

Yukarıda ki anlatmak istediğim şeyi umarım anlatabilmişimdir.Hal Böyleyken bizde dedik ki bu wordpress’daşlarımıza yardımcı olalım bir bilgide biz katalım düşüncesiyle bu makaleyi yazmış bulunuyorum.

 Krdş Veritabanını Nasıl onarcaz yaa !!!

Dediğinizi duyar gibiyim.Bunun için sitemizin cpanel yönetim paneline giriş yapmamız gerekecektir.

Cpanele nasıl giriş yaparız? Örnek olarak sitesimi.com/cpanel yada cpanel.siteismi.com gibi cpanel’e girme yöntemlerini deneyebilirsiniz.aşağıdaki ekranı gördüyseniz sorun yoktur

wordpress veritabanı onarmak 2

Cpanel’e bilgilerimizi doğru girerek giriş yapmış bulunuyoruz hemen “VERİTABANLARI”bölümünden “PhpMyadmin”butonuna basalım.

wordpress veritabanı onarmak 3

PhpMyadmin bölümüne geldiysek wordpressin kurulu olduğu veritabanını seçiyoruz

wordpress veritabanı onarmak 4

Tablolar önümüze geldi görmüş olduğunuz gibi tümünü seç diyoruz ve tabloyu onarı seçiyoruz.Tabloyu baştan sona onarıyor.

wordpress veritabanı onarmak 5

Makalemizin Sonuna Geldik Başarılı bir şekilde veritabanımızı onardık.Aklınıza Takılan Sorular Lütfen İletmekten Çekinmeyiniz.