Nasıl Yapılır ?Wordpress dersleri

Yandex Kurumsal Kurulumu

Merhaba bu makalemizde Yandex Kurumsal Kurulumu Nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Yandex Kurumsal Sitenizin alan adına bağlı mail oluşturma servisidir bu sayede mobil olarakta gelen mailleri kontrol etme şansına sahip olacaksınız.

Yandex  Kurumsal Kurulumu

Bunun için bir yandex mail hesabı oluşturmamız gerekecetir bu linke tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.hesabınız zaten varsa bu adımı atlayınız.

yandex mail hesabımıla giriş yaptıktan sonra yandex kurum servisine bu linke tıklayarak giriş yapalım.Yeni alan ekle kısmından mail hesabımızı bağlayacağımız sitemizin ismini girelim örnek olarak deniz@skdeniz.com  isminde bir mail hesabı açmak istiyorsam skdeniz.com yazmam gerekecektir.

alan adını yazdıktan sonra alan adını ekle deyip doğrulama kısmına geçelim.mx doğrulaması ve bir html dosyası doğrulaması yapacağız.

  • Sitenizin kök dizinine yani public_html dosyasıın hemen içine verilen dosya isminde bir dosya oluşturun.
  • verilen kodu dosyanın içine yazıp kaydettikten sonra ftp aracılığı ile sunucuya atın.
  • cpanel’e bağlanın E-posta kategorisinden Mx Girişi kısmına girin.
  • aşağıda verilen bilgilere göre kısımları düzenleyip kaydedin.

Öncelik:     10

Hedef Yer: mx.yandex.net

Yandex Mail
Yandex Kurumsal Kurulum

 

buna göre ayarlayıp kaydettikten sonra Alan Adı Bağlandı.yazısını görene kadar bekleyiniz.Alan Adı Bağlanma işlemini tamamladıktan sonra Alan Adlarım sekmesinden istenilen alan adının altında bulunan E-posta hesabı ekle kısmına basıp oluşturmamız yeterlidir ardından kişisel bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.Yukarıdaki görselde belirtmiş olduğu gibi kendi sitelerimede yandex kurumsal kurulumu yaptım gayet güzel mobil uygulaması sayesinde mobil erişimde sağlayabiliyorum.üstelik spam sorunu felan yok.

Bu Makalemizde Yandex Kurumsal Kurulumu nasıl yapılır ondan bahsetmiş olduk.takıldığınız yerde yorum bölümünden veya iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hoşçakalın.

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı