Photoshop

Yazının İçine Fotoğraf Koymak | Photoshop Dersleri

Merhaba sevgili “skdeniz.com” takipçileri. Bu yazımızda bir yazının içine bir fotoğrafı nasıl yerleştirebileceğinizi, yaznın içine nasıl fotoğraf koymayı ele aldık.

Bu işlem için Adobe Photoshop CS4 ve üstü sürümü olması gerekiyor.

Nasıl Yapılır?

Programımızı açtıktan sonra, sol üst köşede yer alan “Dosya” sekmesine gelip yeni bir proje oluşturuyoruz. Projeyi oluşturduktan sonra yazının içine koymak istediğimiz  fotoğrafı “CTRL+O” kısa yoluyla, veya tekrar “Dosya” sekmesine gelip “yerleştir”e tıklayıp ekleyeceğimiz fotoğrafı seçebiliriz. Yazının içine koymak istediğim fotoğrafı yerleştirdikten sonra, sol aşağı bölümde yer alan “Text” (yazı) araçımıza tıklıyoruz ve fotoğrafın üstüne yazı yazıyoruz. Seçtiğimiz yazı fontu ne kadar düz, sade ve kalınsa yazımız o kadar belirgin olacaktır. Bu işlem için genellikle tavsiye edilen yazı fontu “Arial Black“tir. Yazımızı yazdığımza göre işlemimize devam edebiliriz. Sağ tarafta yer alan katmanlar paneline geliyoruz(fotoğraf .1). Yazının üstünde yer alan “Yazı Katmanını” seçip(fotoğraf .2) backgrand (arkaplanın)’ın altına çekiyoruz. Bu işlemle birlikte yazımız gözükmeyecektir çünkü yazımız fotoğrafın altındaki katmanda bulunuyor. Evet işlemimize devam edelim. Tekrar görselimizi seçiyoruz, tıklıyoruz. Tıkladığımız görselin üzerine mause imlecimizi götürüp sağ tıklıyoruz ve açılan pencerede “Kırpma Maskesi Oluştur(fotoğraf v3) seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra yazı tipinin işine fotoğrafı gömmüş olduk.

Evet bir makalenin daha sonuna geldik. Aşağıda anlatıma ait fotoğrafları bulabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. Bir sonra ki makalede görüşmek üzere hoşçakalın..

 

                                                     foto1                                   (fotoğraf .1)

fotograf2
(fotoğraf .2)
fotograf3

(fotoğraf.3)

Deniz Işık

Felsefi kitaplar peşinde koşan İdealist, Determinist ve liberalist bir kişiyim. Seo, dijital pazarlama ve wordpresse ilgi duyuyorum. İnsanlara bir şeyleri göstermeyi seven bir kişiliğim var :)
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı